Yüz Yogası ve Yüz Bantlama Atölyesi

Zeynep Şensoy ile Yüz Yogası ve Bantlama atölyesinde, yüzümüzdeki 57 kası hareketlendirip, duygularımızı hakkıyla ifade ederken yüzümüzde oluşan fiziksel etkilere yüz yogası ile meydan okumaya davetliyiz.

Şaşkınlık, mutluluk, merak, heyecan, sevinç… Onlarca duygumuza her gün yüzümüzde oluşan onlarca yüz ifadesi ve mimik eşlik ediyor. Defalarca tekrarladığımız bu mimiklerin yüzümüzde oluşturduğu kırışıklıklar ise yüz yogası egzersizleriyle önlenebilir! Hatta yüzümüzdeki az çalışan kasları güçlendirerek daha genç ve diri bir görünüme de
sahip olabiliriz.

Yüz Yogası Nedir?

Tıpkı vücudumuz gibi, yüzümüz de kaslardan oluşur ve bu kaslar aktif olduğu ölçüde, yüzümüz genç ve diri bir görünüme sahip olur. Yüz bölgesinde seneler içerisinde mimiklerimiz ile oluşturduğumuz kırışıklıkları ve belli bölgeleri pasif bırakarak oluşan sarkmaları önlemek ve yüzümüzde sıkıştırdığımız alanları rahatlatıp hem estetik görünüm olarak hem de fiziksel olarak huzur bulmak amacıyla geliştirilmiş tamamen doğal bir felsefedir.

Zeynep Şensoy ile Yüz Yogası ve Yüz Bantlama Atölyesi’nde Beni Neler Bekliyor?

 • Türkiye’de ilk sertifikalı Yüz Yogası eğitmeni olan ve paylaştığı yüz yogası teknikleriyle konusunda öncülerden Zeynep Şensoy ile bu 2 saatlik atölyede, ilk önce yüzümüzdeki refleksoloji noktalarını öğreneceğiz.
 • Yüzümüzdeki kasları çalıştırmak estetik kaygımızla birlikte fiziksel ve ruhsal sağlığımıza da çok büyük şifa verecek.
 • Daha sonra, derin doku masajıyla da cildimizi tanıyıp, yine refleksoloji noktalarına baskı uyguladığımız küçük bir terapiyle devam edeceğiz. 
 • Çalıştırdığımız kasları ve masajla hareketlendirdiğimiz cilt dokusuna büyük destek olan yüz bantlama tekniklerini öğreneceğiz. 
 • Kaş arası kırışıklarımızı, gülme çizgilerimizi ve dekolte bölgemizi doğal bir ‘Botox’la gerdirmeyi de öğreneceğiz.

Zeynep Şensoy ile Yüz Yogası ve Yüz Bantlama Atölyesi öncesi birkaç hazırlık:

 1. Temiz bir cilt: Atölye öncesinde mutlaka cildinize uygun bir jel, köpük ya da doğal sabunla cildinizi temizleyin
 2. Yüz ve boyun bölgeniz açıkta olsun: Kıyafetiniz boynunuzu açıkta bıraksın ve kolye ve uzun küpe gibi aksesuarları da atölye sırasında takmayın. (Başı kapalı olan arkadaşlarımız varsa lütfen endişelenmesinler kapalı şekilde de tabi ki dersi kolaylıkla takip edebilirler.)
 3. Soğuk sıkım yağ*: Öğreneceğimiz masaj tekniği için de doğal bir soğuk sıkım yağa (örneğin; Kuşburnu çekirdeği, ahududu çekirdeği, üzüm çekirdeği..gibi) ihtiyacımız olacak. Kullanacağınız yağın cilt tipinize uygun olması çok önemli. 
 4. Kinesiyoloji bantı*: Ve son olarak, yüz bantlama için kinesiyoloji bantlarına ihtiyacınız olacak. Yüz bölgesinde kullanacağımız için ‘hassas ciltler’ için olanı kullanmamız çok önemli.

  *Eğer evinizde varsa, cilt tipinize uygun olan soğuk sıkım herhangi bir yağı kullanabilirsiniz. Almak isterseniz buradan veya kozmetik ürünler satan herhangi bir mağazadan da alabilirsiniz.
  Kinesiyoloji bantını da dilerseniz buradan ya da spor ve sağlık ürünleri satan farklı kanallardan temin edebilirsiniz.
Yüz Yogası ve Yüz Bantlama Atölyesi