Gözde Utan

1987 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Saint Benoit Fransız lisesinde tamamladı. 2010 senesinde Koç Üniversitesi Kimya ve Biyoloji mühendisliğinden mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında University of California, Berkeley Üniversitesi’nden dersler aldı. Lisans eğitiminden sonra, Almanya’da Heidelberg Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji Master’ı yaptı. Master eğitimi sırasında University of California Los Angeles, David Geffen Hastanesine bağlı laboratuarda moleküler biyoloji araştırmalarına katıldı.

2012 senesinde insan bedenini daha yakından öğrenmek amacıyla Tıp fakültesine girmeye karar verdi. 2013 senesinde İtalya’da Pavia Üniversitesi Tıp fakültesine girdi, 2019 yılında mezun oldu. İtalya’da yaşadığı dönemde Grinberg Method ile tanıştı ve Viyana’da bulunan International School of Grinberg Method’da 3.5 senelik bir eğitimin sonunda Grinberg Method pratisyeni oldu.

Bugün Türkiye ve İtalya’da yaşamakta, bireysel seanslar ve grup seansları vermektedir. Bir yandan da Pavia Üniversitesi Public Health Departmanında Lifestyle Medicine üzerine araştırmalarına devam etmektedir.

Gözde Utan Pratikleri