Berivan Aslan Sungur

20 seneyi aşkın bir süredir aktif olarak yoga, meditasyon, anatomi, psikoloji, astroloji, mindfulness, sinir sistemi, travma gibi alanlarda çeşitli eğitimler almakta ve öğrendiklerini 15 senedir aktarmaktadır. Berivan Aslan Sungur 2009 yılında ilk hocalık eğitimini vermeye başladığı Yin Yoga’nın, Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü bir rol oynamıştır, bu alanda yüzlerce yoga hocası yetiştirmiştir.

Yoga ve beden odaklı çalışmalar ile tuttuğu alan, zaman içerisinde, insanların kendilerine yakınlaşmalarına, sinir sistemlerini yatıştırmalarına, hayatlarında “radikal kabulü” ve daha şefkatli bir iç sesi geliştirmelerine hizmet eden bir alana dönüşmüştür. Berivan, teorik bilgileri kendi hayat deneyimlerinden damıttıkları ile bir araya getirmekte; teoriyi hayatın içinden bir yerden aktarmaktadır. Son yıllarda Somatik Bağlanma Terapisi, Integral Somatik Psikoloji ve mindfulness ve travma alanlarına odaklanmıştır. Bir Somatik Psikoterapi ve Analiz yöntemi olan Bodynamics öğrencisidir. Yaklaşık 10 yıldır, terapistler ile birlikte, beden odaklı pratikler, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren çalışmalar sunmaktadır. Yoga anatomisi ve hayatla, insan psikolojisini ve yogayı ilişkilendirdiği çalışmaları ile bilinmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif Dergisi Mindfulness gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Batı Yapı şirketi ve Hapaka.com dijital platformu kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği üyesidir. Sıradan bir şehir hayatı içerisinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

300 Saat Programları Tanıtım Buluşması Kaydı

Berivan Aslan Sungur Pratikleri