Yin Yoga

Yin Yoga meditatif bir yoga uygulamasıdır. Bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda ortalama 2- 5 dk kalınan ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kasların pasif bırakıldığı bir pratiktir.

Bedene fiziksel anlamda esneklik kazandırır, bağ dokusundaki uzun süreli yapışmaları açmaya yardımcı olur. Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine vurgu yapan ve kendine yaklaşmasına yardımcı olan bir pratik deneyimliyor olacaksınız.

Berivan Aslan Sungur rehberliğinde gerçekleşen bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman minder, büyük yastık ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur Hapaka’da yeni bir alan açıyor.

Senelerce, öğrencileri ile hocalık eğitimlerinde yaptığı hayata dair sohbetleri, Hapaka’da 15 günde bir vereceği derslere/sohbetlere taşıyor.
Berivan, yoga öğretirken de bir tarafta hayata dair konuşuyor, deneyim anlatıyor, yogayı hayatla, hayatı yogayla ilişkilendiriyor.

Şimdi ise, bir Salı Yin Yoga pratiğine rehberlik edecek, bir Salı da somatik pratikler eşliğinde ilişkiler, aile, duygular gibi hayatın tam içinden konularda sohbet edecek. Ancak sohbetlerin kaydı alınmayacak. Bu yüzden canlı katılmanızı bekliyoruz.

Berivan ile Salı Buluşmaları
  • Her Salı 20:30 - 21:45
Gün
Saat
Dakika
Saniye

11-10-2022 Salı 20:30

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun