Yin Yoga

Yin Yoga meditatif bir yoga uygulamasıdır. Bedenin sınırlarını zorlamadan, pozlarda ortalama 2- 5 dk kalınan ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kasların pasif bırakıldığı bir pratiktir.

Bedene fiziksel anlamda esneklik kazandırır, bağ dokusundaki uzun süreli yapışmaları açmaya yardımcı olur. Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine vurgu yapan ve kendine yaklaşmasına yardımcı olan bir pratik deneyimliyor olacaksınız.

Berivan Aslan Sungur rehberliğinde gerçekleşen bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman minder, büyük yastık ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun