Yüz Yogası Atölyesi

Tıpkı vücudumuz gibi, yüzümüz de kaslardan oluşur ve bu kaslar aktif olduğu ölçüde, yüzümüz genç ve diri bir görünüme sahip olur. Yüz Yogası, yüz bölgesinde seneler içerisinde mimiklerimiz ile oluşturduğumuz kırışıklıkları ve belli bölgeleri pasif bırakarak oluşan sarkmaları önlemek ve yüzümüzde sıkıştırdığımız alanları rahatlatıp hem estetik görünüm olarak hem de fiziksel olarak huzur bulmak amacıyla geliştirilmiş tamamen doğal bir felsefedir.

Türkiye’de ilk sertifikalı Yüz Yogası eğitmeni olan ve göstermiş olduğu yüz yogası teknikleri ile konusunda öncülerden Zeynep Şensoy ile bu 2 saatlik atölyede, ilk önce yüzümüzdeki refleksoloji noktalarını öğreneceğiz.

Sana uygun bir tonikle, refleksoloji noktalarına dokunarak yapacağımız derin yüz temizleme ile hem yüzümüzdeki kasları çalıştırıp hem de cildimizi canlandıracağız.

Temizlemenin ardından yüzümüzdeki toplam 57 kası hareketlendirip zamana karşı güzelliğimizle meydan okuyacağız! Yüzümüzdeki kasları çalıştırmak estetik kaygımızla birlikte fiziksel ve ruhsal sağlığımıza da çok büyük şifa verecek.

Son olarak, derin doku masajıyla da cildimizi tanıyıp, yine refleksoloji noktalarına baskı uyguladığımız küçük bir terapiyle atölyemize son vereceğiz. Bu atölyenin sonunda, günlük 20 dakikalık kompakt bir yüz yogası rutinini kendi başına nasıl uygulayacağını öğrenmiş olacaksın.

Atölye’ye Katılacaklar için Hazırlık Notları

  1. Temiz bir cilt: Cildinize uygun bir jel, köpük ya da doğal sabunla cildinizi temizleyip gelin lütfen
  2. Boynu açık bir kıyafet ve ayrıca kolye ve uzun küpeleri de çıkaralım ders için
  3. Cildinize uygun bir tonik ve makyaj pamuğu yanınızda olsun. Gül suyu, yasemin, lavanta ya da mersin suyu bile olur, eczanede satılan markalar üzerinden de gidebilirsiniz.
    Yeter ki cildinize uygun bir tonik olsun, marka fark etmez.
  4. Öğreneceğimiz masaj tekniği için de doğal bir soğuk sıkım yağa ihtiyacımız olacak. Kuşburnu çekirdeği yağı, ahududu çekirdeği ya da üzüm çekirdeği yağı gibi.

Zeynep Şensoy

Yüz Yogası Atölyesi