Zeynep Şensoy

1983 İstanbul doğumlu olan Zeynep Şensoy aslında bir ekonomist. Yeditepe Üniversitesi ve Montana State University’de ekonomi okuduktan sonra uluslararası bir şirkette çalışmaya başladı. 7 yaşında profesyonel olarak başladığı karate hayatını ilerki yaşlarda taibo ve yoga ile devam ettirerek İstanbul’da Faruk Kurtulus ile 200 saatlik yoga hocalık eğitimini tamamladı.

Kadınların doğal güzelliğini sergilemesinin makyajsız da güzel olunabileceğini savunmasına rağmen bir yandan da ekonomist olarak bilgisayar ekranına günde 8 saat bakmanın bu tezi çürütüyor olduğunu görünce yüz yogası metodolojisinin kurucusu olarak bilinen Fumiko Takatsu’nun yüz kaslarını diri tutma tekniklerini uygulamaya başladı.

Bu eğitimlerin etkisini kendi üzerinde görünce bu işi daha da derinlemesine öğrenmek için İngiltere’de Danielle Collins’in yüz yogası hocalık eğitimini alarak, bu programı Türkiye’den tamamlayan ilk sertifikalı Yüz Yogası eğitmeni ünvanını kazandı. Göstermiş olduğu yüz yogası teknikleri bugüne kadar Elle Türkiye ve Cosmopolitan gibi farklı dergilerde yayınlanmıştır. Birçok televizyon programında; Ebru Akel, Çağla Şıkel, Açelya Akkoyun ve Burcu Esmersoy’a yüz yogası hakkında konuk olmuştur.

7 seneden beri yüz yogası ve hatha yoga eğitimleri vermek için kurduğu Yogadayoga markası üzerinden kurumlara ve özel gruplara yönelik workshoplar düzenlemektedir.

Zeynep Şensoy Pratikleri