Savaşım Çolakoğlu

Yin Yoga

Savaşım Çolakoğlu 2015 yılında yoga pratiğine başlamıştır.

İlk eğitmenlik eğitimini Cihangir Yoga Ankara’da 200 Saat CY’nin Temelleri Eğitimi ile Barış İşcan, Duygu Bingöl, Bade Gül Kılınç, Zeyneb Uras, Naz Şarman ve Chris Chavez’den almıştır.

Yin Yoga ile stüdyo derslerinde tanışmasının ardından Berivan Aslan Sungur Yoga Okulu tarafından sunulan aşağıdaki programlara katılmıştır.

200 Saat Yin Yoga Eğitmenlik Programı
İşlevsel Anatomi Programı
Tao Vinyasa Programı
Yin Yogada Derinleşme Programı
Hakikatine Yaklaşmak (Berivan Aslan Sungur ve Erdoğan Çalak rehberliğinde)
Tam İnsan Olma Psikolojisi (Berivan Aslan Sungur ve Nilüfer Devecigil rehberliğinde)

Ayrıca Devrim Akkaya’dan da aşağıdaki eğitimleri almıştır.

Çakraların Psikolojisi
Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri
Yin Yoga pratiğini, insanın kendi hakikatiyle pratiği olarak gören Savaşım Çolakoğlu,

Yin Yogada Derinleşme Programı’nı tamamlamasının ardından Berivan Aslan Sungur’un asistanı olarak bu alandaki çalışmalarına ve kendi gerçekliğiyle olan pratiğini derinleştirmeye devam etmektedir. Şu anda online platformda Yin Yoga, Tao Vinyasa ve Yin Yang Yoga dersleri vermektedir.

Refleksoloji

Refleksoloji alanında da Elif İşcan’dan refleksoloji eğitimi alan Savaşım Çolakoğlu, refleksoloji seansları vermektedir.

Yinfleks

Yoganın ve refleksolojinin birbirini destekler yönlerine özel olarak ilgi duyduğu için her iki pratiğin birleşiminden oluşan Yinfleks uygulamasını ortaya çıkarmıştır. Yinfleks’i, Yin Yoga pratiği ile refleksolojinin birbirini destekler şekilde harmanlanarak iç içe geçtiği bir pratik olarak tanımlayan Savaşım Çolakoğlu online olarak yinfleks dersleri vermektedir. Yinfleks pratiği ile, Yin Yoga’nın insanı kendisiyle buluşturan tavrının, insanın içindeki şifacıyı uyandıran tavrı ile birleştirilebileceğine inanmaktadır.

Ses Masajı ve Ses Meditasyonu

İlgi alanlarından bir tanesi de ses masajı ve ses meditasyonu olan Savaşım Çolakoğlu, ses masajı eğitimini Sırma Belin’den, ses meditasyonu eğitimini ise Cenk Güçbilmez’den almıştır. Online platformda ses meditasyonu yaptırmaktadır.

Zumba

Son olarak; Savaşım Çolakoğlu 2008 yılında katılımcı olarak ilk Zumba dersine girmiş ve Zumba’yı hayatından hiç çıkarmadığı spor aktiviteleri arasına almıştır. 2015 yılında Zumba Fitness Basic I eğitimini Türkiye’nin ilk ZES’i (Zumba Education Specialist) olan Didem Zeybek’ten alarak Zumba Fitness dersi vermeye yetkin uluslararası sertifikalı Zumba eğitmenlerinden biri olmuştur. Ardından yine Türkiye’nin ZESlerinden biri olan Ecem Özcan’dan Zumba Gold eğitimi almıştır. Ankara’da çeşitli spor stüdyolarında ve dans okullarında Zumba dersi vermektedir.

Savaşım Çolakoğlu Pratikleri