Yinfleks

Yoga ve refleksolojinin birbirini destekleyen yönlerini harmanlayan Yinfleks pratikleriyle, kendinizi biraz şımartmak ister misiniz?

Ne yapacağız? – Yinfleks ile önce kendimizle bedensel temas kurarak refleksoloji noktalarımıza masaj yapıp, ardından Yin Yoga pratiğiyle derin bir gevşeme halini deneyimleyeceğiz.
Kimler için? – Yin yoga ve refleksoloji masajı aracılığıyla kendiyle buluşmak, bedeniyle bağ kurmak ve iyileştirme sürecini harekete geçirmek isteyen, her seviyeden katılımcıya açıktır. 

Savaşım Çolakoğlu rehberliğindeki Yinfleks dersi; Yin Yoga pratiği ile refleksolojinin birbirini destekler şekilde harmanlanarak iç içe geçtiği bir pratiktir. Refleksoloji ve Yin Yoga bölümlerinden oluşur.

Refleksoloji, bedenin tüm bezlerinin ve organlarının, tüm iskeletin, ellerde ve ayaklarda birer yansıması olduğu fikrine dayanan bir uygulamadır.

Refleksoloji, elleri ve ayakları bedenin haritası gibi düşünerek ellerde ve ayaklarda bulunan refleks noktalarına ve bölgelerine ellerle ve el parmaklarıyla baskı ve masaj uygulanarak yapılır. Uygulanan baskı ve masajla birlikte bedenin kendi kendini iyileştirme sürecini harekete geçiren bir yöntemdir.

Yinfleks dersinin ikinci bölümü ise Yin Yoga asanalarından oluşur.

Bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için mat, rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için, derslerde her zaman yağ, battaniye, minder ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bu pratiğin yeniden canlı olarak verilmesi konusundaki fikir ve önerilerinizi her zaman bizimle [email protected]‘dan paylaşabilirsiniz.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun