Bir Uyanışın Psikolojik Analizi: Bahar

Çok sevilen ve ilgiyle takip edilen Bahar dizi analizi için Klinik Psikolog Rüveyda Çelenk Yılmaz ile buluşuyoruz! Bu dizi okumasında ise hikayenin ardındaki karakterlerin psikolojik analizlerini yapacak, izlediğimiz karı-koca, anne-çocuk gibi ikili ilişkileri detaylandırarak, hayatın içinde belki de kendi oynadığımız farklı rolleri de keşfedeceğiz.

Ekranlara çiçek açtıran dizide ana karakter Bahar’ın uyanış ve dönüşüm hikayesini izliyoruz. Ve Bahar hepimize bir yerlerden çok tanıdık gelen, bizlerden biri. Karşılaştığı sağlık sorunu karşısında eşi Timur ve kayınvalidesi Nevra’nın tutumu ile bizler de Bahar ile birlikte yavaş yavaş karakterleri daha yakından tanımaya başlıyoruz. Doktor Evren ise bu karakterleri daha da eskiden tanıdığı için, Bahar’a duyduğu şefkat ile bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor. Bir de yarım kalan bir aşk hikayesinin Rengin ve Timur ile yeniden canlanmasıyla Timur’un iki farklı dünyadan da vazgeçemeyişine tanık oluyoruz. 

Bu dizi okumasında ise hikayenin ardındaki karakterlerin psikolojik analizlerini yapacak, izlediğimiz karı-koca, anne-çocuk gibi ikili ilişkileri detaylandırarak, hayatın içinde belki de kendi oynadığımız farklı rolleri de keşfedeceğiz. 

Bir Uyanışın Psikolojik Analizi: Bahar