Yoga ile Dinlen / 60 dk Yin Yoga -Çarşamba

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin Yoga pratikleri, meditatif bir uygulamadır ve kişiyi içe bakmaya yönlendirir. Genellikle kalçaların, pelvisin, uyluğun ve omurganın etkilendiği ve yaklaşık 2-5 dakika süresince kalınan, pasif yer pozlarından oluşur. 

Yin yoga; fiziksel olarak çalışılan bölgedeki kaslar uygulama esnasında pasif bırakıldığı için derindeki fasya dokular, ligamentler, kemikler ve hatta eklemlerdeki boşluklar üzerinde onlara bir miktar stres uygulayarak çalışmamıza olanak sağlar. Daha duygusal ve zihinsel katmanlarda ise kişinin kendi merkezine dönmesine, kendi ile bağını güçlendirmesine destek olur.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, battaniye, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Gizem Öztekin Yılmaz

Uzun bir süre eğitim sektöründe yer aldıktan sonra tesadüf eseri tanıştığı yoga ile hayatına başka bir kapı araladı. İhtiyaçlarına cevap ararken kendini Berivan aslan Sungur’un 200 saatlik Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programında buldu. Hayatın içinde farkında olmadan yaşadığı koşturmanın yerini, olabildiğince alan açtığı yin yoga aldı. Merakının peşinden gidip öğrendikçe ,öğretiyor. Yin yoganın  kendisine hissettirdiği kabul ve teslimiyet hislerinin yarattığı dinginliği etrafındakilerle paylaşmayı arzuluyor .

Aldığı Eğitimler

2022 Berivan Aslan Sungur ile Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı 

2023 Gayatri ji ile Aerial Yoga Uzmanlaşma Programı 

2023 Berivan Aslan Sungur ile Kendime Annelik

  • Her Çarşamba 12:00 - 13:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

24-04-2024 Çarşamba 12:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için