Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle e-posta adresini girerek kendine bir şifre oluştur ve üyeliğini tamamla. Sonrasında ise buraya tıklayarak üyelik paketlerini görebilir ve kendine uygun olanı seçebilirsin. 

Web sitemizin Üyelik bölümünden tercihine göre aylık, 6 aylık veya yıllık üyelik oluşturduktan ve ödemeyi tamamladıktan sonra paketin hesabına tanımlanır. Log in olduğuna emin olduktan sonra tüm pratiklere ve seminer – atölyelere sınırsız katılabilirsin. 

Tüm içeriklere katılmak için bilgisayar, tablet veya telefonunu kullanabilirsin, Zoom uygulamasını çalıştıran her cihaz uygundur.

Hapaka’da yenisin ve nereden başlayacağını bilemiyorsan bu yazı sana kılavuz olabilir…

Öncelikle her seviyeye ve herkesin katılımına uygun, deneyim veya esneklik gerektirmeyen pratiklerimizin hepsine dilediğin gibi katılabilirsin.

Bu pratikler; Canlandırıcı Sabah Yogası, Hatha Yoga (Can Bora – Her Seviye), Vinyasa Yoga, Yin Yang Yoga, Sadhana: Günlük Tutma – Nefes & Meditasyon – Asana

Meditatif etkisi ağırlıklı olan pratiklere ihtiyacım var diyorsan; Yin Yoga, Yin Yoga ile Derin Gevşeme, Yinfleks, Hareketli Meditasyon, Kundalini Yoga ile Enerjini Tazele ve NöroHareket’i deneyimleyebilirsin.

Daha aktif ve hareketli pratikler tercih ederim diyorsan; Mat Pilates, Fonksiyonel Antrenman, Hatha Yoga (Sinem Mengi – Orta Seviye) tam sana göre.

Son olarak yoga ve fitness dışında farklı şeyler denemek istiyorum diyenlerdensen; Stres Azaltma Pratikleri, Sinir Sistemi Güçlendirme ve Mindfulness Meditasyonu, Nefes ve Meditasyon pratiklerini deneyimlemek hoşuna gidebilir.

Yogaya yeni başladıysan ve kendine başlangıç seviye pratikler arıyorsan her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma sabah Gökçe Ergin ile 08:00 – 08:30 arası yarım saatlik Canlandırıcı Sabah Yogası senin için uygun. Bu pratiklerde hem bedenini güne hazırlarken hem de kendini fazla zorlamadan esnekliğini ve gücünü artırabilirsin.

Pazartesi 20:00 – 21:00 arası Bengü Odabaş ile Yin Yang Yoga pratiğinin bir kısmında kas dokusunu aktif çalıştırırken diğer kısmında pozlarda uzun süre kalarak yerde derin esnemeler yapıyoruz. Yine bu pratik her seviyeye uygun ve deneyim gerektirmediği için tercih edebilirsin.

Salı günü öğle molasında Deniz Yalım Kadıoğlu ile 12:00 – 12:30 arasındaki yarım saatlik Kundalini Yoga ile Enerjini Tazele pratiği, yoganın enerji bedeni üzerinde çalışmayı deneyimlemek isteyen herkes için uygun.

Salı akşamı 20:30 – 21:45 arasında Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga ve Perşembe akşamı 21:30 – 22:30 arasında Duygu Ela Erdoğan ile Yin Yoga ile Derin Gevşeme’de her seviyeye uygun, ruhen ve bedenen gevşeyip esneklik kazanmana yardımcı olabilecek pratikler.

Çarşamba akşamı ise Can Bora ile 19:00 – 20:00 arasındaki başlangıç seviye Hatha Yoga tam sana göre. Bu pratik yoganın temel pozlarını deneyimlerken, pratiğimizi güçlendirerek, zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşıyoruz.

Aynı akşam Savaşım Çolakoğlu ile 21:00 – 22:15 arasındaki yin yoga ve refleksolojinin bir araya geldiği Yinfleks’te her hafta bedenin farklı bölgeleri üzerinde çalışarak bedenin kendi kendini iyileştirme sürecini harekete geçiriyoruz.

Perşembe günleri ise Beril Tokcan ile NöroHareket pratiğiyle deneyimleyebilirsin. Bu pratikte, yavaş ve yumuşak hareketlerle beynin potansiyelini açığa çıkararak, hareket kalitemizi geliştiriyor, esnekliğe ve canlılığa kavuşmasını sağlıyoruz.

Cumartesi sabahları ise Sinem Mengi ile 10:00 – 11:15 arasındaki Sadhana: Günlük Tutma, Nefes & Meditasyon, Asana pratiği kaçmaz! Notlar alıp niyetlerimizi tazelediğimiz, nefes çalışması ve kısa bir meditasyonun ardından her seviyeye uygun bedensel pratik ile güne başladığımız bir çalışmadan oluşuyor. 

Pazar sabahına ise 11:30 – 12:30 arasında Gökçe Ergin ile Vinyasa Yoga ile başlamak harika olacaktır. Pozlar arasındaki geçişlerde nefes farkındalığına ve yavaşlamaya özen gösterdiğimiz bu pratikte güçlenerek esneklik kazanıyoruz.

Öncelikle pratiklere katılmak için Zoom’a bağlandığınızda, rehberlerimize hamile olduğunuzun bilgisini mutlaka vermenizi öneriyoruz. Rehberlerimizin sizin durumunuza özel, olası yönlendirmeleri ile aşağıdaki pratiklere güvenle katılabilirsiniz;
Şeyda Tosçalı ile Stres Azaltma Pratikleri & Sinir Sistemi Güçlendirme ve Mindfulness Meditasyonu pratiklerimiz. Seçkin Çelebi ile Nefes ve Meditasyon pratiğimiz. Son olarak, Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga pratiğimiz de hamileliğinizin hangi döneminde olduğunuza bağlı olarak değerlendirilebilir.

Bunların yanı sıra tüm seminerlerimize katılabilirsiniz. Fiziksel pratik içeren seminerlerimize katılmak için rehberle öncesinde iletişime geçmenizi öneririz.

Tüm pratiklerde rehberlerimizin gözetiminde olmanızın iyi olacağını düşündüğümüz için içeriklere yalnızca canlı katılmanızı öneririz.

Evet. Dilediğin zaman ve dilediğin kadar pratiklerin kayıtlarına erişebilirsin. Yalnızca Nefes ve Meditasyon dersimizin, rehber eşliğinde ve kontrollü yapılması gerektiği için kaydı alınmıyor.

Evet üyelikler otomatik olarak yenileniyor. İstediğin zaman iptal edebiliyorsun. 

Evet. Yeni bir üyelik alarak mevcut üyeliğinin sonuna ekleyebilirsin. Böylece fiyat artışlarından etkilenmeden üyeliğine devam edebilirsin. Bununla ilgili [email protected] adresine mail atabilir veya müşteri ilişkileri ekibimize 0542 201 70 78 no’lu telefondan ulaşabilirsin.

 

Tüm üyelik paketlerini ilk 7 gün içerisinde koşulsuz iptal edebilir ve ücretinin tamamını geri alabilirsin. Bunun için [email protected]  adresine e-posta göndermen yeterli. 

İlk 7 günden sonra 6 aylık ve 12 aylık paketlerin iadesi yok, ancak dilersen paketini dondurabilirsin. Bunun için de [email protected] ‘a e-posta göndermen yeterli.

Aylık paketlerde de ilk 7 gün koşulsuz iade imkanı mevcut. Sonrasında üyeliğini iptal edersen, bir sonraki ödeme gününde senden ücret çekilmez ve üyeliğin biter. O zamana kadar Hapaka’yı kullanabilirsin. Üyeliğini kendin sonlandırabilir ya da [email protected] adresine eposta atabilirsin.

Hesabım sayfasından üyeliğini iptal edebilirsin. İptal edilen üyelik, iade politikası kapsamında işlenir. 

Buraya tıklayarak Hapaka’ya üye olduğun e-posta adresini girebilir, şifre kutusunun hemen altında göreceğin “Şifremi Unuttum” butonuna basabilirsin. Girdiğin e-posta adresinin gelen kutusunu kontrol et ve seni yönlendirdiğimiz link’e tıklayarak şifreni yenile. 

Kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması kapsamında korunuyor.