Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle e-posta adresini girerek kendine bir şifre oluştur ve üyeliğini tamamla. Sonrasında ise buraya tıklayarak üyelik paketlerini görebilir ve kendine uygun olanı seçebilirsin. 

Üyeliğini oluşturduktan sonra girmek istediğin derse veya almak istediğin eğitime göre kendine uygun üyelik paketini seçebilirsin. Ödeme tamamlandıktan sonra paketin hesabına tanımlanacak ve dilediğin derse/eğitime katılabileceksin.

Derslere katılmak için bilgisayar, tablet veya telefonunu kullanabilirsin, Zoom uygulamasını çalıştıran her cihaz uygundur.

Hapaka’da yenisin ve nereden başlayacağını bilemiyorsan bu yazı sana kılavuz olabilir… Öncelikle pratiklerimizden her seviyeye ve herkesin katılımına uygun, deneyim veya esneklik gerektirmeyen derslerimizin hepsine dilediğin gibi katılabilirsin. Bu dersler; Güneşe Selamlar ve Yoga ile Bedeni Uyandırma, Hatha Yoga (Başlangıç Seviye), Hatha Yoga (Her Seviye), Yin Yang Yoga (Her Seviye), Tao Vinyasa (Her Seviye).

Meditatif etkisi ağırlıklı olan derslere ihtiyacım var diyorsan; Yin Yoga (Her Seviye), Somatik Yoga Terapi (Her Seviye), Güne Hareketli Meditasyonla Başla (Her Seviye), Meridyen Egzersizleri (Her Seviye), Kundalini Yoga ve Meditasyon (Her Seviye), Restoratif Yoga ve Beden Tarama (Her Seviye) derslerimizi deneyimleyebilirsin.

Daha aktif ve hareketli dersler tercih ederim diyorsan; Pilates, Fonksiyonel Antrenman, Hatha Yoga (Orta Seviye) derslerimiz tam sana göre.

Son olarak yoga ve fitness dışında farklı şeyler denemek istiyorum diyenlerdensen; Mindfulness ve Sinir Sistemini Güçlendirme Dersleri, Ses Meditasyonu, Nefes ve Meditasyon, Yüz Yogası ve Masajı, Özgür Dans derslerini deneyimlemek hoşuna gidebilir.

Yogaya yeni başladıysan ve kendine başlangıç seviye dersler arıyorsan her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma sabah Gökçe Ergin ile 08:00 – 08:30 arası yarım saatlik Güneşe Selamlar ve Yoga ile Bedeni Uyandırma dersleri senin için uygun. Bu derslerle hem bedenini güne hazırlarken hem de kendini fazla zorlamadan esnekliğini ve gücünü arttırabilirsin.

Pazartesi 19:00 – 20:00 arası Bengü Odabaş ile Yin Yang Yoga dersimizde de pratiğin bir kısmında kas dokusunu aktif çalıştırırken diğer kısmında pozlarda uzun süre kalarak yerde derin esnemeler yapıyoruz. Yine bu ders her seviyeye uygun ve deneyim gerektirmediği için tercih edebilirsin.

Salı günü ise Nazan Tezcan ile 12:30 – 13:45 arasındaki başlangıç seviye Hatha Yoga dersimiz tam sana göre. Bu derste yoganın temel pozlarını deneyimlerken, nefesini ve bedenini nasıl uyum içinde kullanabileceğini öğrenebilirsin.

Çarşamba akşamı da dilersen 19:00 – 20:00 arasında her seviyeye uygun, belli bir güç ya da esneklik gerektirmeyen dersimiz Hatha Yoga’ya katılabilirsin. Ders içerisinde rehberimiz Derya Çakmak’ın sunacağı yönlendirmeler ve hareket varyasyonlarıyla güvenli bir şekilde kendi seviyene göre bir pratik uygulayabilirsin.

Bunun yanında Salı akşamı Berivan Aslan Sungur ve Perşembe akşamı Duygu Ela Erdoğan ile 20:30 – 21:45 arasındaki Yin Yoga derslerimiz de her seviyeye uygun, ruhen ve bedenen gevşeyip esneklik kazanmana yardımcı olabilecek dersler.

Bunlara alternatif olarak daha yumuşak bir yerden yogayı pratik etmek istersen de hafta sonu katılabileceğin; Nil Perçinler ile Cumartesi günü 17:00 – 18:15 arasında Meridyen Egzersizleri dersimizi, Pazar akşamı ise 21:00 – 22:30 arasında Şeyda Tosçalı ile Restoratif Yoga ve Beden Tarama dersimizi deneyebilirsin.

Son olarak, Pazar günü Deniz Kadıoğlu ile 12:30 – 13:45 arasında Kundalini Yoga ve Meditasyon dersimiz, yoganın enerji bedeni üzerinde çalışmayı deneyimlemek isteyen herkes için uygun.

Evet ders sırasında eğer kameranı açarsan rehberlerimiz seni görebiliyor. Dilersen kameranı kapalı da tutabilirsin.

Tüm derslerin kayıtları iki hafta boyunca ‘Canlı Ders’ arşivinde oluyor. Bu dersleri dilediğin zaman ve dilediğin kadar yapabilirsin. Berivan Aslan Sungur ve Başak Yüksel’in derslerinin tüm kayıtları yine ‘canlı Dersler’ arşivinde.

Evet abonelikler otomatik olarak yenileniyor. İstediğin zaman iptal edebiliyorsun. 

Eğer bir üst aboneliğe geçmek istersen, hello@hapaka.com adresine mail atabilirsin. Ücret farkını alarak, seni bir üst aboneliğe geçirebiliriz. 

Evet. Sağlık çalışanlarımıza bu zor süreçte destek olabilmek adına Hapaka Mavi ve Yeşil aboneliklerimizde indirim olanağı sunuyoruz. İndirimden faydalanmak için sağlık çalışanı olduğunuzu gösteren bir belge ile hello@hapaka.com adresine eposta ile başvurabilirsiniz.

Satın aldığın paketi iade etmek için hello@hapaka.com ‘a mail atarak bize ulaşabilirsin. 

Eğer aboneliğini sonlandırmak ya da bir düşük aboneliğe geçmek istersen, bir sonraki ödeme dönemine kadar mevcut aboneliğin devam eder. İlk ödeme gününde isteğine bağlı olarak aboneliğin sonlanır (senden bir daha ücret tahsil edilmez) ya da bir alt abonelik ücreti tahsil edilir. Aboneliğini kendin sonlandırabilir ya da hello@hapaka.com adresine mail atabilirsin. 

Hesabım sayfasından üyeliğini iptal edebilirsin. İptal edilen üyelik, iade politikası kapsamında işlenir. 

Üyeliğini dondurmak ve daha sonra kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsin. 

Buraya tıklayarak Hapaka’ya üye olduğun e-posta adresini girebilir, şifre kutusunun hemen altında göreceğin “Şifremi Unuttum” butonuna basabilirsin. Girdiğin e-posta adresinin gelen kutusunu kontrol et ve seni yönlendirdiğimiz link’e tıklayarak şifreni yenile.

Kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması kapsamında korunuyor.