Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga – Salı

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.

Ceyda Çoban Başar

Ceyda ilk kez 2013 yılında katıldığı bir ders ile yoga ile tanıştı. O günden sonra yoga hep hayatında oldu. Bir yandan Veteriner Hekim olarak mesleki hayatına devam ederken bir yandan yoga eğitimleri almaya başladı.  İlk olarak 2020 yılında Cihangir Yoga’dan Hatha Yoga eğitimi aldı. Aldığı eğitimlerle yogayı hayatının içine katmaya başladı ve bunu diğer insanlarla da paylaşabilmek adına yoga dersleri vermeye başladı.

Yoga onun için eve dönüş yolu. Kendini hatırlamanın ve değer vermenin bir pratiği. Yapmaktan en keyif aldığı pratik, güçlü yang akışlar sonrası ying akışlarla dengeyi bulmak. Hem kendi pratiklerinde hem derslerinde bu akışları kullanmak.

2020 200 saatlik Hathta Yoga Eğitimi / Cihangir Yoga

2021 80 saatlik Yoga Terapi Eğitimi / Ram Yoga

2024 200 saat Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı / Berivan Aslan Sungur

  • Her Salı 19:30 - 20:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

04-06-2024 Salı 19:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için