Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga-Salı

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.Eda Bostancı Yeşilkaya

Yoga yolculuğuna 2010 yılında başlayan Eda, yoga deneyiminde derinleşmek niyetiyle ilk 200 Saatlik Yoga Uzmanlık Eğitimi’ni 2017 yılında Cihangir Yoga’dan aldı. Bu eğitimin ardından yaklaşık 9 yıldır İnsan Kaynakları alanında çalıştığı kurumsal kariyerinden ayrılarak, bitmek bilmeyen bir öğrenme ve keşif yolculuğuna adım atmaya karar verdi. Yıllar içinde farklı yoga türlerinde, mindfulness ve şefkat alanında eğitimler almaya devam etti. 

Yoga Alliance Sertifikalı Yoga Eğitmeni olarak 2018 yılından bu yana hem bireysel hem kurumsal alanda Yin Yoga, Hatha Yoga, Yin&Yang, Mindful Hareket dersleri veriyor. Bunun yanı sıra uluslararası akreditasyona sahip 8 Haftalık Mindfulness ve Şefkat (MCP) eğitimleri vermeye, Şefkat & Öz-şefkat odaklı atölyeler sunmaya ve bu alanlarda içerik üretmeye devam ediyor.

Eda’ya göre yoga besleyici, sonsuz bir kaynak ve yoga pratiği özüne doğru yaptığı derin, anlamlı, şifalandırıcı bir yolculuk. Her daim yeni şeyler öğrenmek, anın tadını çıkarmak, beslendiği yerden öğrendiklerini paylaşmak, aktarmak en büyük tutkusu. Sunduğu yoga pratiklerini; ‘şefkatli, dengeli ve dingin’ olarak tanımlıyor.

Aldığı Eğitimler:

2022- Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlık Programı (75 TT) / Berivan Aslan Sungur

2022- Sessizlik İnzivasi / Breathing Mind

2022- Mindfulness ve Şefkat Eğitmenlik Programı (350 Saat) / Breathing Mind – Banu Çeçen&David Cornwell

2021- Hamile Yogası Uzmanlık Programı (75 TT) / Cihangir Yoga – Şaylan Yılmaz

2021- Zeynep Aksoy 200 Saat Yoga Uzmanlık Programı / Advayta Yoga

2020- Mindfulness / David Cornwell – Advayta Yoga

2020- Ofis Yogası Uzmanlık Programı (30 TT) / İdil Tuna

2018- Cihangir Yoga 200 Saat Yogada Uzmanlaşma (RYT 200)

  • Her Salı 12:00 - 13:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

05-12-2023 Salı 12:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için