Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga- Perşembe

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Özlem Demircan 

Çocukluğundan beri bale, tiyatro, dans ve çeşitli sporlarla ilgilenen Özlem, bedeniyle aktif olmayı her zaman sevmiştir. Her ne kadar hayali sahne sanatlarında bir kariyer edinmek olduysa da hayatın gerçekliğinde kendisini bir beyaz yakalı olarak bulmuştu. Beyaz yakalı yoğunluğu ve stresinin bedeni üzerindeki etkisini azaltma arayışında 2011 yılında pilates ile tanışmış ve çocukluğunda bedeniyle kurduğu bağı tekrar hissetmişti. 2013 yılında da pilates eğitmeni olarak yeni bir kariyer yoluna girdi. Çeşitli stüdyolarda birebir ve grup dersleri verdi. 2016 yılında Buenos Aires’e taşındı ve orada yogayla tanıştı. Yeni kariyer yolunda yogayla birçok kez yolları kesişme noktasına gelse de ancak 2017’de dünyanın öbür ucunda tanışmak için adım attı. Yoga dersleri aldığı stüdyoda, bu dersler karşılığında pilates dersleri vermeye başladı. Tam o noktada beden farkındalığına sahip fakat bedene şefkatte eksik olduğunu keşfetti. Pilateste beden farkındalığıyla aktif ve hareketteydi. Yoga ise ona aynı farkındalıkla biraz durup bedenine kulak vermesini ve neye ihtiyacı olduğunu dinlemesini sağladı. Pandemi, hamilelik ve ülkeye geri dönüş süreçlerinin ardından 2023’te 200 saatlik anatomi odaklı hatha yoga uzmanlaşma eğitimini tamamladı. Ardından Berivan Aslan Sungur ile 75 saatlik yin yoga uzmanlaşma eğitimini aldı. Hem çevrimiçi hem yüz yüze birebir ve grup derslerini vermeye devam ediyor. 

Yogayı, özünü hatırlamak ve özüyle buluşmak için kıymetli bir araç olarak görüyor. Bedenini, zihnini ve ruhunu farkındalıkla ve şefkatle dinlemeyi önemsiyor. Derslerini de farkındalık ve şefkat temelinde oluşturup öğrencilerinin de bu temellerle pratikte olmalarına niyet ediyor. 

Aldığı Eğitimler

2023- Anatomi Odaklı Hatha Yoga Uzmanlaşma Eğitimi (200TT) – Serhan Bulut & Bora Ercan  

2023- Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı (75 TT) – Berivan Aslan Sungur & Duygu Ela Erdoğan & Didem Uycan Yılmaz

  • Her Perşembe 09:00 - 10:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

07-12-2023 Perşembe 09:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için