Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga- Perşembe

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Işın Korkmaz

İlk yoga dersine 2011 yılında katılmış ve ilk dersten itibaren yoga için “bu tam bana göre” demiş olan Işın 200 saatlik eğitmenlik eğitimini 2018 yılında tamamladı ve o zamandan beri yoga dersi veriyor. Aynı zamanda bilgisayar mühendisi olarak tam zamanlı çalıştığı ve mesleği gereği gün içinde uzun süre hareketsiz kaldığı için kalan zamanlarında bedeniyle çalışmaya özellikle dikkat ediyor. 

Psikoloji, beden-ruh bağlantısı hakkında okumayı ve okuduklarını hem kendisinde hem de verdiği yoga dersleri sırasında öğrencilerinde gözlemlemeyi seviyor. Derslerinde cesaretlendirici ve şefkatli bir denge gözetmeye önem veriyor. 

Aldığı eğitimler: 

2022 – Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (75 Saat) 

2020-2021 -Sepin Sinanlıoğlu S-MBSR 2017/2018 – Chris Chavez Path to Yoga (200 Saat)

  • Her Perşembe 18:30 - 19:30
Gün
Saat
Dakika
Saniye

18-04-2024 Perşembe 18:30

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için