Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga – Cumartesi

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Özlem Demir

Yoga ile ilk kez 2015 yılında tanışan Özlem, farklı grup dersleri ve küçük atölyeler ile temel yogada deneyim kazandı. Yoganın sağladığı fiziksel ve mental faydalar onu bu alanda daha derin çalışmalara yönlendirdi ve 2020 yılında İzmir Karuna Yoga bünyesinde 200 saatlik Yoga Alliance Onaylı Temel Yoga Uzmanlaşma Programına katıldı. 2021’de bu programdan mezun oldu ve kendi pratiği üzerinde ilerlemeye devam etti. 

2023 Eylül ayında başladığı Zeynep Aksoy eğitmenliğindeki Uzmanlık Programı ve 2024 Şubat ayında başladığı Berivan Aslan Sungur eğitmenliğindeki Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programında yer almakta ve günden güne yogada bilgi ve deneyimini artırmayı hedeflemektedir. 

Özlem, kendi pratiği dışında yoga eğitmeni olarak bu kadim felsefeyi aktarmak yolunda ilerlemeye ve kendini geliştirmek üzere çalışmaya devam etmektedir. 

Aldığı Eğitimler:

•⁠  ⁠Şerife Karahançer ile Temel Yoga Uzmanlaşma Programı – 2021

•⁠  ⁠Zeynep Aksoy – Uzmanlık Programı Sonbahar 2023 – Devam ediyor

•⁠  ⁠Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Yoğunlaştırılmış Uzmanlaşma Programı – Devam ediyor

  • Her Cumartesi 11:00 - 12:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

20-04-2024 Cumartesi 11:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için