Yoga ile Canlan / 60 dk Yin & Yang Yoga – Çarşamba

Bu yoga pratiği, Berivan Aslan Sungur süpervizyonunda; Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan mentorluğunda gerçekleşen Mentorluk ve Staj Programı’nın bir parçasıdır. Programa katılan yoga uzmanları, bu yolculuklarının bir parçası olarak herkese açık haftalık yoga pratikleri sunmaktadır.

Yin&Yang yoga pratiği, hem Yin Yoga pozları hem de bunları dengeleyici Yang akışların birlikteliğinden oluşur. Bedende var olan yin ve yang enerjilerin ve bedende sürekli değişen halimizin keşfine bir davet sunar.

Yin & Yang pratiğin amacı yoga aracılığıyla bedene temas ederek canlandırmak ve zihin-beden ilişkimizi bir adım daha öteye taşımak.

Bu pratik yeni başlayanlar da dahil olmak üzere her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Yoga matı, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberimiz sizleri yönlendirecektir.


Ceylan Erenulu

Ceylan 2021 Kasım ayında kurumsal hayatı bırakıp, tamamen meraktan katıldığı 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlaşma Eğitimi ile yoga ile tanıştı. Bir taraftan freelance web sitesi içerik yöneticiliği yaparken diğer taraftan da hem yoga ile ilgili eğitimler almaya hem de yoga dersleri vermeye devam ediyor. Ve yoga dersi verme isteği kendinde olan değişimi gördükçe günden güne daha da artıyor.

Yoga onun için kendisiyle başbaşa kalıp kendini keşfetmek ve her şeye rağmen kendi varlığını hatırlamanın bir yolu. Yapmaktan en keyif aldığı pratik koşu sonrası yin yoga olan Ceylan hem kendi yoga pratiğinde hem de verdiği derslerde yin ve yang akışları birlikte kullanmayı, ikisinin arasındaki dengeyi kurma halini seviyor.

Aldığı eğitimler:

2023- Berivan Aslan Sungur ile  Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 TT)

2023- Berivan Aslan Sungur ile Tao Vinyasa Uzmanlaşma Programı (30 TT)

2023- Filiz Akçabozan ile Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı

2022- Remind Türkiye – Özlem Çalışkan, Akış Tasarlama ve İleri Seviye Pozlara Giriş (30 TT)

2022- Remind Türkiye – Esra Sert, Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlaşma Programı (200 TT)

  • Her Çarşamba 09:00 - 10:00
Gün
Saat
Dakika
Saniye

06-12-2023 Çarşamba 09:00

Bu etkinliğe katılmak için giriş yapmanız ya da ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak ya da
ücretsiz hesap oluşturmak için