Yogayla Canlanma Pratiği Atölyeleri 1

Yoganın bileşenlerine bütünsel, çok yönlü bir şekilde yaklaşacağımız ve kendimizle keyifli vakit geçirirken hem canlanıp hem topraklanacağımız, birbirini tamamlayan, fakat dilerseniz ayrı ayrı da katılabileceğiniz bu iki çalışmada da, dharma sohbetiyle başlayıp, yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları yapacağız. Bu bütüncül yaklaşım aracılığıyla her birimizin içinde mevcut olan o sarsılmaz öz ile bağlantıya geçmeyi araştıracağız. Sinem Er ile Yogayla Canlanma Pratiği Atölyeleri 1 şimdi izleyin.

Vinyasa kelimesi günümüzde sıcak-hızlı-gürültülü yoga ile ilişkilendiriliyor olsa da, bu bakış açısından uzaklaşmak, vinyasanın gerçek anlamına yaklaşmak için çok önemlidir. Kelime olarak vinyasa ‘özel bir biçimde yerleştirmek’ anlamına gelir. Bu dikkatimizi verme ve özen gösterme araştırmasına işaret eder. Bu sayede bir şeyin nasıl diğerine dönüştüğünü ve ara anların önemini farketmeye başlarız. 

Bu pratik dizisinde; uyanık, sürdürülebilir ve aynı zamanda meditatif bir uygulama yapabilmek adına beden hareketinin nefes ile birleşmesi ve farkındalığın adımları içerisinde parçalardan bütüne akış üzerinde çalışacak, en karmaşık pozlarda dahi bu mevcudiyeti korumanın yollarına bakacak, her sonun yeni bir başlangıç olduğu bir döngüsellik içinde, hedefsiz bir yolculuk yapacağız.

Atölye 1: Olasılıklara Açılmak

Keyifli, dolu dolu OM Yoga stilinde bir vinyasa akış! Bu çalışma içimizdekini açığa çıkarmak üzere bir araştırma. Bedeni, zihni, kalbi yoga aracılığıyla açmanın farklı yollarını deneyimleyerek, iç alanımızı katman katman keşfedeceğiz. Nefes farkındalığı, yaratıcı serilemeler ile bir yolculuğa çıkacak, bedenin kendi şarkısını dinleyeceğiz.

Arkaya eğilmeler, kol dengeleri ve ayakta dengeler aracılığıyla değişimi kucaklarken, engellerimizi aşmak için yoganın araçlarını keşfetmemize olanak tanıyan ters duruşları da tecrübe edecek ve tüm bunları yaparken gerektiği kadar çabanın ne demek olduğunu araştıracağız. Yapacağımız pranayama çalışmaları ve meditasyon aracılığıyla da daha süptil katmanlara temas edeceğiz.

Ders belli bir süredir yoga yapan öğrencilere uygundur.

Yogayla Canlanma Pratiği Atölyeleri 1