Ah Bir Durabilsek! Peki Ama Nasıl?

Hepimizin durmaya, mola vermeye ve rahatlamaya ihtiyacı var. Banu Çeçen ile ‘Ah Bir Durabilsek! Peki Ama Nasıl?’ seminerinde neden duramadığımızı ve nasıl durabileceğimizi konuşup, pratikler ile de deneyimleyeceğiz.

Modern hayatın koşturmacası içinde hepimiz durmayı çok istiyoruz ancak  zorlanıyoruz. Oysa ki sinir sistemimizin esnek dayanıklılığını artırmak için durmaya ihtiyacımız var. Durmak gibi basit bir hali, sinir sistemlerimiz unutmuş durumda. Birçoğumuz sürekli uyaranlarla birlikte yaşamanın “normal” imiz olduğunu kabullenmiş. Normal olmadığını bilsek de, bu döngüden çıkamıyoruz. ‘Peki neden?’ diye merak ediyorsanız gelin…

Bu döngüyü kırmak için ihtiyacımız olan her şeyi mindfulness, sinir sistemi, şefkat gibi alanlarda çokça deneyimi olan PCC, Mindfulness & Şefkat Eğitmeni Banu Çeçen’den dinleyelim.

Bu seminerde; durmakta zorlanan kişilerin, sinir sistemlerinin ayarlarında minik değişiklikler yaparak durmayı araştırmaları ve kendi sinir sistemlerine dair fikir sahibi olmaları amaçlanıyor.

Hep bir işi olan, tatilde bile iş ya da yapacaklarını düşünen ve zihni sürekli kalabalık olan herkesi bu seminere bekliyoruz.

Bu seminere katılanlar kendi sinir sistemlerine dair fikir sahibi olup durmayı pratik edebilecekler.

Konu Başlıkları:

  • Sinir Sisteminin İşleyişi
  • Tolerans Penceresi
  • Kaynaklarımızı Keşfetmek ve Tolerans Penceremizi Genişletmenin Yolları
  • Esnek Dayanıklılık
  • 5 Duyumu Farketme
  • Durmaya Dair Pratikler

Ah Bir Durabilsek! Peki Ama Nasıl?