Başak Yüksel

İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Lisansını tamaladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesinde Art Management okudu. 2006 yılından bu yana profesyonel olarak yoga eğitmenliği mesleğini sürdürüyor. Bütünsel Yoga Terapi ve Çocuk Yogası uzmanlık alanları olup bu alanlarda hocalık eğitimleri yapıyor.

Hastanelerde, ortopedi, iç hastalıkları, kadın doğum, ameliyathane, yoğun bakım, psikiyatri ve onkoloji gibi hayati ünitelerinde çok sayıda hasta ve vaka ile çalışmıştır.

2006 yılında yogaya başlamasından bu güne kendi sağlık sorunlarına çözüm getirmek ve öğrencileriyle paylaşmak için alternatif tedavi yöntemleri ile ilgili derinleşmiş ve halen eğitimlerini ve araştırmalarını sürdürmektedir.

Yoga Terapi alanında Doğu ve Batı kökenli önemli hocalardan 5000 saatin üzerinde eğitimler almış, 6 ay süren Hindistan, Tayland, Bali seyahatleri sırasında birçok şifacı ve yoga hocasıyla çalışmıştır.

Tias Little(60 saat), Prof. Dr. Om Baweja(100 saat), Mirca&Gary Kraftsow(100 saat), Tom Myers (50 saat), Sarah Power(30 saat), Edward Clark(30 saat), Hart Lazer(150 saat), Aadil Palkhivala, Jill Mller, Julie Gudmestad, Doug Keller, Tiffany Cruikshank ve Godfrey Devereux’tan(60 saat) birebir ve online eğitimler almıştır.

İstanbul Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile iki sene süren ve 700 saat Anatomi ve Fizyoloji Eğitimini, Amerika’da faaliyet yürüten dünyanın en önemli okullarından Anatomitrains’in kurucusu Tom Myers’ın fasya ağırlıklı anatomi programını tamamladı.

Norveçli Doktor Sarah Mitic ile 6 ay süren TRE (Trauma, stress release exercises) eğitimini 2 modül olarak tamamladı.

20 dile çevrilen, Kaplanı Uyandırmak, Travma ve Anı kitaplarının yazarı, Psikolog Peter Levine’nin oluşturduğu Somatik Experience Programa devam etmekte, tedavi edici somatik uygulamaları yoga uygulamasıyla birleştirmektedir. Eğitimlerini bilimsel ve klinik yaklaşımlar temeline dayandırarak, enerjetik uygulamaları daha kapsamlı anlaşılabilir biçimde sunmayı amaçlamaktadır.

Bunun dışında meridyenler hakkında derinleşmesini sağlayan Tai Masaj uygulayıcı uzmanlığı eğitimi(60 saat), Yaşam Koçluğu eğitimini Mimar Sinan Üniversitesinde( 78 saat), Eğitimenlerle çalışabilme sertifikasını ise Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olarak Aydın Üniversitesi’nden aldı (50 saat) Başlangıç seviyesi Ayurvedik beslenme eğitimini tamamladı(20 saat)

Bunların dışında dans, yaratıcı drama, tiyatro, resim, fotoğraf gibi yaratıcı alanlarda eğitimleri bulunmaktadır.

Başak ‘ın Sunduğu Diğer Programlar:

1. Modül 120 saat Somatikl Yoga Terapinin Temelleri
2. Modül 100 saat Organlar için Bütünsel Yoga Terapi
20 saat Enerji ve Bütünlenme – Her seviye
30 saat Terapotik Nefes – Her seviye
20 saat Skolyoz – İleri seviye
20 saat İleri Yaş (60+) – İleri seviye
30 saat Somatik Yoga Terapi – İleri seviye
40 saat Yoga Cici Çocuk yogası Uzmanlık Programı
40 saat Aile ve Ergenlik Dönemi İçin Yoga

Başak Yüksel Pratikleri