Human Design: Kullanım Kılavuzunu Eline Al Atölye Serisi – Merkezler: Baskı & Farkındalık

Human Design: Kullanım Kılavuzunu Eline Al Atölye Serisinin üçüncü buluşmasında; Baskı (Baş ve Kök) ve Farkındalık (Ajna, Dalak ve Solar Pleksus) merkezlerini konuşacak, katılımcıların tasarımları üzerinden de yorumlar yapacağız.

Toplamda 5 buluşmadan oluşacak bu atölye serisi, Human Design sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve kendi kullanım kılavuzunu eline almak isteyenler için tasarlandı.

Bu atölyede; Human Design konusunda daha derinleşecek ve merkezlere giriş yaparak Baskı (Baş ve Kök) ve Farkındalık (Ajna, Dalak ve Solar Pleksus) merkezleri hakkında bilgi edineceğiz. Bunların nasıl doğru şekilde çalıştıklarına ve yanlış çalıştıklarında davranışları nasıl etkilediklerine dair işaret levhalarını konuşacağız.

İnsan Tasarımında “Merkezler”, beden grafiği içinde yer alan geometrik şekillerdir. Beden grafiği boyunca dolaşan enerjiyi veya yaşam gücünü alan ve dönüştüren odak noktaları veya merkezlerdir. Dokuz merkezin her birinin kendine özgü biyolojik korelasyonu ve  belirli bir işlevi vardır. Mesela, Dalak Merkezi lenfatik sisteme ve Kök Merkezi Adrenal Bezlere bağlıdır.

Merkezler, Tanımlı (renkli) veya Tanımsız (beyaz) olabilir. Merkezlerin tanımlanma ve birbirine bağlanma şekli strateji, otoritenizi ve daha fazlasını belirler.

Beden grafiklerimizdeki tanımsız bir merkez, koşullanmanın veya fiziksel varlığınıza alınan dış etkilerin birincil alıcılarından biridir. Bu alıcı, zihninizin karar verme sürecini etkiler ve Human Design sisteminin öz-olmayan (not self) olarak adlandırdığı şeyi yaratır. Öz – olmayan; gerçek benliğinizden ziyade koşullanmadan türetilen stratejilere dayalı kararlar vermenize yol açar.

Koşullanma, kaçınamayacağınız veya kaçınmak istemeyeceğiniz bir yaşam gerçeğidir. Buradaki tek zarar bilmemektir. Açık merkezleriniz aracılığıyla nasıl derinden koşullandığınızın farkında değilseniz, bu sizi bunaltabilir ve gerçek potansiyelinizi deneyimleme kapasitenizi tehlikeye atabilir.

 Ancak, doğru şekilde çalıştığınızda ve zihniniz artık yaşamla ilgili kararlar vermediğinde, açık merkezler zamanla gelişen inanılmaz bir bilgelik kaynağı olabilir. Koşullanmanızı ve bunun zihinsel, duygusal ve fiziksel varlığınızı nasıl etkilediğini anlamak, kendiniz gibi bir yaşam sürmenin ilk adımıdır.

Kendi beden grafiği vesilesiyle hayatı için verilen kullanım kılavuzunu eline almak isteyen herkesi bu atölyeye bekliyoruz. Doğum tarihi, saat ve yer bilgilerini girerek Human Design bilgisine erişmek için kendi beden grafiğini çıkarmak isteyenler aşağıdaki butonu kullanabilirler. 

Human Design Hakkında

Human Design; Astroloji, Kabala, Kuantum fiziği, Genetik, I-ching, Hindu çakra sistemi, Biyokimya gibi sistemlerin sentezlenmesi ile oluşmuş bir sistemdir. Hem bilinçli; zihnin farkında olduğu, hem de bilinçaltı; bedenin bildiği ayrıntılı bilgilerle benzersiz genetik tasarımımızın bir haritasını; beden grafiğini sunar.

Human Design;

  • Dünya ile etkileşime geçmek için nasıl tasarlandığımızı anlamamıza yardımcı olur ve çevrenin, bize bakım verenlerin üzerimizdeki etkisine ve koşullandırmasına dikkati getirerek, hayatta hangi alanlarda hassas olduğumuzu anlatır.
  • İçsel rehberlik sisteminizin nasıl çalıştığını açıklar ve yaşam deneyiminizi tatmine, başarıya, huzura, sürprizlere taşıyan kararlar alabilmemiz için bize pratik teknikler sağ
  • Net araçlar kullanarak kendi gerçeğimizi keşfetmemize rehberlik eder.

Atölye Serisi Hakkında

Toplamda 5 buluşmadan oluşacak bu atölye serisi, Human Design sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve kendi kullanım kılavuzunu eline almak isteyenler için tasarlandı.

Atölyelere katılmak için herhangi bir eğitim almış olmanız gerekmiyor. Atölyelerin birine, ilginizi çekenlere ya da hepsine katılabilirsiniz. Kaçırdığınız veya tekrar izlemek istediğiniz buluşmalara Hapaka Arşiv sayfasından erişebilirsiniz. Tüm buluşmalar; düzenli olarak geldiğiniz ya da izlediğinizde Human Design sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olma imkanı sağlar.

Atölye Serisinin Buluşmaları

  1. Buluşma: Human Design: Kullanım Kılavuzunu Eline Al -24 Ocak
  2. Buluşma: Aura Tipleri ve Stratejiler -21 Şubat
  3. Buluşma: Merkezler: Baskı & Fakındalık – 28 Mart
  4. Buluşma: Merkezler: Motor & Kimlik & Gerçekleştirme – 18 Nisan
  5. Buluşma: Otoriteler – 8 Haziran

İlkgün Amitabha

İlkgün Amitabha

Human Design: Kullanım Kılavuzunu Eline Al Atölye Serisi – Merkezler: Baskı & Farkındalık