Chiron: En Derin Yaralarımız

Chiron isimli gök cisminin astrolojide temsil ettiği yer; içimizde bir yerlerde kanayan, bir türlü iyileşemeyen yaralarımız. Astrolog İpek Kigan da “Chiron: En Derin Yaralarımız” seminerinde; unutmaya çalıştığımız yaralarımıza ışık tutmamıza ve içimizdeki şifa gücünü hatırlamamıza yardımcı olacak.

Uranüs ve Satürn arasındaki çok önemli bir gök cismi olan Chiron, asteroid olarak bilinse bile kuyruklu yıldız olduğu ve neredeyse bir gezegen kadar etkili olduğu düşünülür. Mitolojisinde ise kendi yarasını iyileştiremeyen ama herkese şifa veren yarı at, yarı insan bir tanrı olarak geçer. Bu yüzden doğum haritamızda bulunduğu yer ve pozisyon en derin yaralarımızı gösterir.

Bu seminer; içimizde bir yerlerde sürekli kanayan, bir türlü iyileşemeyen, üzerini örttüğümüz, unutmaya çalıştığımız noktalar üzerine biraz olsun düşünmemizi sağlayacak ve içimizdeki şifa gücünün nerede olduğuna ışık tutacak.

Astroloji ve mitoloji ile ilgilenen, kendi doğum haritası hakkında bilgi sahibi olmak ve Chiron ile tanışmak isteyen herkesi bekleriz.

Seminerin Konu Başlıkları

  • Chiron nedir, ne zaman keşfedildi? 
  • Mitolojik Hikayesi 
  • Astrolojik olarak anlamı 
  • Burçlara göre nasıl çalıştığı

Chiron: En Derin Yaralarımız