Ay’ın Büyülü Seyri Atölyesi

Bu atölyede; Ay’ın hareketlerinin üzerimizdeki etkilerini analiz edeceğiz, Ay’ın 28 günlük yolculuğu boyunca her fazın, her burcun anlamlarını, bizim ve doğanın üzerindeki etkilerini araştırıp ortaya çıkan enerjiyi verimli kullanmanın yollarını araştıracağız.

Ay’ın astrolojik seyrine konuk olacağımız bu atölyede; Ay’ın eşsiz enerjisini verimli kullanabilmek için neler yapıp, yapmamamız gerektiğini konuşacağız, doğum haritamızdaki Ay’ın hangi fazda ve burçta olduğunu ve bunun bize neler kattığını inceleyeceğiz.

Ayın her fazının ve konuk olduğu her burcun farklı bir anlamı ve enerjisi vardır. Doğduğumuz anda, ayın hangi fazda ve burçta olduğu ise kişiliğimiz üzerinde büyük etki taşır.

Ay, Astroloji’de iki ışıktan biridir. Duygularımızı, değişken ruh halimizi, mutluluğumuzu, karanlık tarafta kalan yanlarımızı, duygusal güvenceyi nerede bulduğumuzu, annemizi, anneliğimizi, kadınları, dişil enerjiyi, karanlık tarafta kalan ve bütün hayatımızı yöneten bilinçaltı tepkilerimizi anlatır.

Ay, dünya üzerindeki bütün canlıların hayatında önemli bir rol oynamaktadır. Tabiatı en çok etkileyen bu gök cisminin hareketleriyle duygular ritim kazanır, doğa ahenk ile salınır, sular kendini onun emrine bırakır.

Yaklaşık 28 ila 29 gün süren her döngüsüne Yeni Ay fazı ile başlar. 8 faz geçirerek döngüsünü tamamlar. Bu süreçte her 2,5 günde bir burca konuk olur. Bu süreç içerisinde tüm organlarımızı, hormonlarımızı ve bütün doğayı sırasıyla etkiler.

Ay’ın Büyülü Seyri Atölyesi