İpek Kigan

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan İpek Kigan, yıllar içinde çeşitli sektörlerde Pazarlama İletişimi, Dergi Editörlüğü ve Yazarlığı yaptı. 2012 yılında küçüklüğünden beri ilgi duyduğu astroloji konusunda eğitim almaya başladı. Üç sene süren Klasik alt tabanlı Modern Batı Astroloji eğitiminin ardından uzmanlık eğitimlerini Uranyen Astroloji, Soru Astrolojisi, Ezoterik Astroloji ve İlişkiler Astrolojisi alanlarında almış; yurt içi – yurt dışından astroloji ile ilgili bir çok seminer ve kısa süreli eğitimlere de katılmıştır. Öğrenmenin hiç bitmeyeceği bu yolda gökyüzünü ‘Doğu’nun gözüyle’ de anlamak istediği için kendi içinde apayrı bir alem olan Vedik Astroloji eğitimine de devam etmektedir.

5 yıldır Astroloji Danışmanlığı yapmakta ve kişileri doğum haritaları ile tanıştırmaktan, kendi labirentleri içinde dolaşırken onlara rehberlik yapmaktan büyük mutluluk duymaktadır. Astrolojinin korkutmak için değil, fayda sağlamak için kullanılması gerektiğine bütün kalbiyle inanan İpek Kigan bunu ifade edebileceği söyleşiler, atölyeler ve eğitimler de düzenlemektedir.

2019 yılında Yin Yoga eğitmeni de olan Kigan, 2021 yılında aldığı Mindfulness Koçluk Eğitiminin ardından stajyer koçluk sürecine ve uzun yıllardır yazarı olduğu Hillsider Magazine dergisindeki röportaj ve yazılarına da halen devam etmektedir.

NCGR – PAA (Professional Astrologers’ Alliance) sertifikasına (L2) sahip olan İpek Kigan, bir NCGR üyesidir.

İpek Kigan Pratikleri