Buğu ve Gizem ile İyi ki varız!

Somatik Pratikler ve Yoga ile kutlama tadında bir atölye

Birlikte büyüyen, öğrenen ve güçlenen bir topluluk olmak için hapaka.com adıyla tam 3 yıl önce yola çıktık. Bugün 3. yaşımızı kutlarken de yine hep birlikte olalım istedik! 

Buğu Türkoğul ve Gizem Göktepe’nin birlikte rehberlik edeceği bu buluşmada, öncelikle Buğu ile her birimizin varlığının ve bizleri destekleyen kaynaklarımızın kutlanması fikrine sinir sistemi ve mindfulness çerçevesinden yaklaşarak, biraz konuşup içselleştireceğiz. Ardından somatik pratikler ve yoganın desteğiyle Gizem bu konuştuklarımızı ve hissettiklerimizi bedenselleştirmemize yardımcı olacak bir pratik için bize rehberlik edecek. 
Tüm Hapakalılar bu partide varlığını kutlamak için buluşuyor!

İyi ki Varız! Atölyesinde bizi neler bekliyor? 

Varoluşumuzu koşullara bağlı olmadan, olduğumuz halimizle kabul edebilmenin, kutlayabilmenin ve kendimizle barışın adımlarının sinir sistemindeki katmanlarına odaklanacağız. Üstelik bu konuları yalnızca konuşmakla kalmayıp, bedenlerimizdeki karşılıklarına dikkat vereceğimiz pratikler de yapacağız!
Bedenin dilini anlamaya yönelik kısa farkındalık çalışmaları deneyimlemek; olduğumuz kişi olmayı kutlamayı kolaylaştıracak teorik bilgileri cebimize koymak ve ardından da hem bu yeni bilgileri hem de her birimizin varlığını bir pratikle kutlamak için buluşalım!

İyi ki Varız! Atölyesine kimler katılabilir? 

Bu atölye her seviyeye uygundur. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız pratiğin başında rehberlerimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Bu pratiğe katılmak için yoga matınız, rahat bir kıyafet ve hareket edebileceğiniz bir alan yeterli olacaktır. İhtiyaç halinde kullanabilmek için her zaman minder, blok, kemer ya da bunların yerine geçebilecek alternatif destek malzemelerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Gerektiğinde bu malzemelerin kullanımı için rehberlerimiz sizleri yönlendirecektir.

Buğu ve Gizem ile İyi ki varız!