Gizem Göktepe

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra moda sektöründe çeşitli dergilerde editörlük, moda yazarlığı ve pek çok markaya danışmanlık yaptı. Yogaya olan ilgisi seyahat aşkı ile birleşince, 2017 yılında Bali’ye gidip, Yoga Alliance onaylı 200 saatlik uzmanlık eğitimini aldı. Bu dönemde yoga ve meditasyon deneyimlerini derinleştirme fırsatı buldu.

İnsana, farklı kültürlere olan merakıyla çeşitli ülkelere bol bol seyahat yaparken bir yandan öğrenciliğini ve öğretmenliğini gözlemledi. Temel yoga eğitiminin üzerine, farklı kültürlerden gelen bir çok hocayla yaptığı çalışmalarda çeşitli yoga ve psikoloji eğitimlerine katıldı, Budizm temelli uzun inzivalara katıldı. Denize ve yelkene olan merakının peşinde rotasını Güney’e çevirdi. Şimdilerde hem deniz hem kara hayatını birlikte devam ettiriyor ve yoga hocaları yetiştiren büyük bir ekibin parçası.

Çeşitli ekolleri bir araya getirdiği bütünsel bir yaklaşımla, kurumsal ve bireysel yoga dersleri, workshoplar ve eğitimler düzenlerken, paylaştığı pratikleri farkındalık ve şefkat zemini üzerinde sunmaya özen gösteriyor. Beden odaklı çalışmalar, eğitimler ve projeler üzerinde çalışıyor. Dr. Raja Selvam, Ariel Giarretto, Dr. Gabor Mate ve Dr. Stephen Porges gibi uzmanlarla travma, sinirbilim ve somatik yaklaşımlar üzerine eğitimlere devam ediyor. Birlikteliğin, bağ kurmanın gücüne inanarak kurduğu Reconnect oluşumuyla iyi oluş halini destekleyen deneyimlere aracı oluyor. Tüm bu paylaşımları için doğadan, sanattan ve edebiyattan ilham alıyor.

Gizem Göktepe Pratikleri