“İlişkilerimde Hikayeyi Yeniden Yazmak” Serisi – Aslında Aramızda Olan Ne?

Birbirinden bağımsız 5 buluşmadan oluşacak “İlişkilerimde Hikayeyi Yeniden Yazmak”  atölye serisinin bu buluşmasında; ilişkilerimizde olup bitenlere ilişkin -yargı ve yorumlarımız- ile tam olarak ne olduğunu ayırıp anlamaya yönelik ipuçları edinecek, bir yandan da kendi hayatımıza taşıyabileceğimiz pratik bilgiler edineceğiz.

Bu buluşmada, Marshall Rosenberg’in Şiddetsiz İletişim yönteminin birinci adımı “gözlem”e odaklanacağız. Bu seminerin amacı; ilişkilerimizde olup bitene -yorum ve yargılardan- uzak “gözlem” yapmanın püf noktalarını iletmek ve buradan hareketle hikayeyi yeniden yazmaya başlamak.

Nasıl yargılıyorum? Tam bir gözlem yapsam, aslında hikayeyi nasıl yazardım? gibi soruların üzerinden geçerek, ilişkilerde daha fazla bağlantı ve şefkat deneyimlemenin yollarını ve bunu güçlendirecek ipuçları edineceğiz.

Bu atölyeye;

  • İlişkilerinde hikayeyi yeniden yazmak isteyen,
  • Kendisiyle iç barışı bozulmuş olan,
  • Partner ilişkisinde kendi davranışlarını ve/veya partnerini anlayamayan,
  • Ebeveynlikte iletişim kurarken zorlanan,
  • İşyerindeki iletişim sorunlarından yorulmuş olan herkesi bekleriz.

Atölye Serisi Hakkında

Bu atölye serisi, Hapaka üyelerinin istekleri doğrultusunda bilgilenme ve Şiddetsiz İletişim pratiği hakkında örnekler görme olanağı yaratacak biçimde özel olarak tasarlandı.

Atölyelere katılmak için herhangi bir eğitim almış olmanız gerekmiyor.

Atölyelerin birine, ilginizi çekenlere ya da hepsine katılabilirsiniz. 

Aynı zamanda tüm atölyelere düzenli olarak geldiğinizde Şiddetsiz İletişim’in temelleri ve dört adımı hakkında öğrenme imkanı sağlar.

İkili oda çalışmalarının minimum olacağı bu atölyede daha çok konu anlatımı, zaman zaman yazı pratiği, soru-cevap ve grup olarak öğrenme tekniği uygulanacak.

Deniz Spatar

“İlişkilerimde Hikayeyi Yeniden Yazmak” Serisi – Aslında Aramızda Olan Ne?