Bir Kış Sohbeti

Masalları kilitli kaldıkları sandıklarından çıkarıp hayatımıza katan, masal anlatıcısı ve yazar Judith Liberman ile bir kış akşamında, hayata, insana ve masallara dair, salep sıcağında bir sohbet için buluşuyoruz. 

1978’de Paris’te doğan Judith Liberman, günlerin ateş başında masallar anlatılarak sona erdiği bir komünde büyüdü. 14 yaşında masal anlatıcısı olmak için ilk workshop’una katıldı ve topluluklara masal anlatmaya başladı.

Paris Konservatuarı’nda Giles Bizouernes yönetiminde profesyonel masal anlatıcılığı eğitimi aldı, Vendome CLIO’da sözlü anlatım eğitimlerine katıldı. Pomona College’ta tiyatro okuyarak Paris’te iki tiyatronun kurucuları arasında bulundu. Pek çok uluslararası festivale katılan Liberman sahnede, kitapçılarda, okullarda, kütüphanelerde, parklarda ve galerilerde masal anlattı.

Judith Liberman Masal Terapi, Masallarla Yola Çık, Bir Masal Iyi Gelir ve Önce Hayal’in kitapların yazarı. 6 senedir NTV radyo’da “Masal bu Ya” programı sunuyor, 12 senedir Türkiye’de masal geceleri düzenliyor.

Judith Liberman

Bir Kış Sohbeti