Aslı Tür

Aslı Tür, Amerika’nın önde gelen beslenme okullarından biri olan NTA tarafından tasdikli bir Beslenme Terapisi Uygulayıcısıdır (Nutritional Therapy Practitioner). Aynı zamanda Restorative Wellness Practitioner™ olarak eğitim alan Aslı, gastrointestinal sistem üzerine odaklanan fonksiyonel testlerin yorumlanmasında da yetkin olarak çalışır.

Sırasıyla, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, uzun yıllar İstanbul ve New York’da danışmanlık ve araştırma analistliği yapmış olan Aslı, aynı zamanda New York Baruch Üniversitesi’nde magna cum laude derecesiyle yüksek lisans programını tamamlamıştır.

İki kız çocuğu annesi Aslı’nın, beslenmeye merak sarması, 12 yıl önce ilk kızının doğumuyla geliştirdiği otoimmün tiroid hastalığının sebeplerini araştırmaya başlamasıyla, tedavisi olmayan bir hastalık olduğu fikrini sorgulaması ve araştırdıklarını kendi üzerinde denemesiyle başlar. Aslı’yı bu konuda profesyonel eğitime yönlendiren ise kızının epi-genetik bakış açısıyla ve beslenme düzenlemesiyle dönüşüm gösteren metabolik farklılığıdır.

Gerçek gıda kaynakları üzerinden şekillenen fonksiyonel bir beslenme yaklaşımına sahiptir. Bağırsak & zihin sağlığı ilişkisi, stres & hastalık bağı, ekosistem/doğa/insan sağlığı bütünlüğü sıklıkla üzerinde çalıştığı konulardır.

Atalarımızdan miras sofra geleneklerini, bilimin sunduğu fonksiyonel araçlarla harmanlayarak hem yemek ile ilişkilerimizi pekiştirirken, hem de süzgecinden yaşamı deneyimlediğimiz bedenlerimiz için optimum sıhhate ulaşmayı araştırır.

Aslı Tür Pratikleri