Kadın Sağlığının ve Cinselliğin Temel Sorunlarına Çözümler Semineri

Pelvik taban nedir? Pelvik taban işleyişinde ne gibi problemlerle karşılaşırız? Problemlere nasıl çözümler üretiriz? Kadın sağlığı ve cinsel sağlıkta Pelvik tabanın önemine değinecek, bedenimize dair farklı bir bakış açısı geliştirmeye çalışacağız.

Pelvik taban sağlığının beden üzerindeki etkileri hakkında detaylı bilgiye sahip olacağımız, kronik ağrılarda Pelvik taban çalışmalarının etkilerini değerlendireceğimiz Kadın Sağlığının ve Cinselliğin Temel Sorunlarına Çözümler seminerinde; idrar kaçırma, aktif mesane ya da kabızlık şikayetlerinin pelvik taban çalışmalarıyla nasıl iyileşebileceğini keşfedeceğiz.

Pelvik tabanın işlevinin ne kadar önemli olduğunu kavrayacağımız ve pelvik taban çalışmalarını yoganın içine nasıl entegre edileceğini ve hangi çalışmaların destekleyici olacağını deneyimleyeceğimiz seminerde uygulayacağımız egzersizleri kendi hayatınıza kolayca dahil edebileceksiniz.

Kadın sağlığına dair bilgi edinmek isteyen, kronik bel ve kalça ağrısı yaşayan, cinsel sağlığa dair çözüm arayan herkesin bu seminere katılması faydalı olacaktır.

Seminerin soru – cevap kısmına şahsi paylaşımlarda talep olursa kayıt durdurulacaktır.

Seminerin Amacı

Pelvik tabanın bedendeki rolünü anlamak sorunlara yaklaşım şeklinin değişmesini sağlar. Bu rollerin içinde cinsel disfonksiyonlar (vajinismus, ağrılı cinsel birliktelik), endometriozis (çikolata kisti) idrar kaçırma ya da aktif mesane sendromu, hamilelik dönemi ve sonrasında yapılacak çalışmalar yer almaktadır.

Cinsel doyuma ulaşmada pelvik taban çalışmalarıyla cinsellikle ilgili farklı bakış açılarıyla tanışacak, ağrılı cinsel birliktelikten zorlu geçen regli dönemlerine kadar kadın sağlığına dair birçok kronik soruna pelvik taban çalışmalarıyla çözüm üretebileceksiniz.

Seminerin Konu Başlıkları

  • Pelvik Taban Nedir?
  • Pelvik Taban Anatomisi
  • Pelvik Taban Çalışmalarının Bedendeki Roller Nelerdir?
  • İdrar Kaçırma Aktif Mesane Sendromu İçin Pelvik Taban Çalışmalarının Önemi
  • Hamilelik ve Sonrasını Daha Sağlıklı Geçirmek İçin Bilinmesi Gerekenler
  • Rahim Sarkmasında Pelvik Taban Çalışmaları Etkili Olur mu?
  • Ağrılı Cinsel Birliktelik ve Vajinimus Üzerindeki Etkileri
  • Ağrılı Mens ve Endometriozis (Çikolata Kisti) İçin Pelvik Taban Çalışmaları Uygun mudur?
  • Yoga ile Pelvik Taban Çalışmalarını Deneyimlemek Mümkün mü?

Alime Büyük , Damla Fidancı

Kadın Sağlığının ve Cinselliğin Temel Sorunlarına Çözümler Semineri