Hareketsizliğin Bedeli: Boyun, Sırt, Bel Ağrıları ve Çözümleri Semineri

Uzun bir zamandır gerek ofislerimizi – okul hayatımızı evlere taşıyarak, gerek kapanma kısıtlamalarıyla, gerekse tüm dünyanın online sisteme geçmesiyle zorlayıcı bir dönemden geçiyoruz. Çocuklar parklarda, okullarda değil evlerde ekran karşısında, gençler sokakta değil evlerde bilgisayar başında, yaşlılarımız ise hareket etme ihtiyaçlarından tamamen uzak kalmış durumda.

Bu yeni yaşam modeline uyum sağlamaya çalışırken çoğumuz ruhen ve bedenen zorlanıyoruz.

Vücudumuz hareketsizlikten ve uzun saatler oturmaktan kaynaklanan bel, sırt, boyun ağrıları, omurga bozuklukları, uyku bozuklukları, kronik yorgunluk gibi göstergelerle bize bazı önemli mesajlar veriyor. Peki bu mesajları alıp, vücudumuza destek çıkmak için biz ne yapıyoruz? 

İşte bu ücretsiz seminerde, hem artan bu şikayetlerimizin temelini hem de bu şikayetlerden kurtulmak için neler yapabileceğimizi konuşacağız.

Bu seminerde; alanında uzun yıllar eğitmenlik deneyimi de bulunan Dr. Fzt. Murat Dalkılınç ve Yoga Eğitmeni Fzt. Damla Fidancı bizlere bu ağrıların temelinde yatan nedenleri, uzun vadede yol açabileceği sağlık sorunlarını ve tüm bunların önüne geçebilmek için neler yapabileceğimizi anlatacak.

Özellikle bu dönemde herkesin faydalanacağını düşündüğümüz bu ücretsiz etkinliğimize seni de davet ediyoruz.

Damla Fidancı , Murat Dalkılınç

Hareketsizliğin Bedeli: Boyun, Sırt, Bel Ağrıları ve Çözümleri Semineri