Ayurveda’nın Yaz Mevisimi Rutinleri Semineri

Sen + Ayurveda = Bütünsel Sağlık

Sanskrit dilinde Ayu yaşam, veda bilim/bilgi anlamına geliyor. Yaşam Bilgisi diyebileceğimiz Ayurveda 5000 yıldan daha eski ve Hindistan’ın Vedik kültüründen gelen, dünyanın en eski doğal şifa sistemlerinden biri.

Her kişinin özgün yapısına saygı duyarak kendi dengeli sağlık durumunu bulmasına ve sürdürmesine yardımcı olan bir sistem.

Bu buluşmada, Ayurveda’nın gece – gündüz, mevsimler ve her bireyin yaşam döngüsü gibi doğal döngülere olan bakış açısını öğrenip özellikle yaz mevsiminde beslenmemiz, egzersizimiz ve diğer günlük rutinlerimiz için neler yapabileceğimiz üzerinde duracağız.

Yazı hafif ve zinde geçirebilmek için Ayurveda’nın kadim bilgileri ile sağlığımızı, duygularımızı ve bedenimizi destekleyeceğimiz yolları keşfedeceğiz. Eşsiz yapılarımızın ihtiyaçlarını dinlemeyi ve kendimizi doğru yollarla dengelemeyi öğreneceğiz. Yaz aylarında, hayatımıza kolayca adapte edebileceğimiz Ayurveda’nın şifa ilkelerinden nasıl faydalanabileceğimizi konuşacağız.

3 farklı tema ve buluşmadan oluşan
Kadim Yaşam Bilgisi: Ayurveda Seminer Dizisi sayfasını,
diğer buluşma detayları için ziyaret edebilirsin.

Seminer dizisindeki her bir buluşma içeriği birbirinden bağımsızdır. Seminer dizisindeki buluşmalara ayrı ayrı katılınabilir.
Kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler, Hapaka Arşiv sayfasında Canlı Buluşmaların kayıtlarına erişebilirler.

Fatma Özdemir Canverdi

Ayurveda’nın Yaz Mevisimi Rutinleri Semineri