Elif Çatıkkaş

Koç Lisesi sonrasında Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu. 10 yıldan fazla, bankacılık sektöründe bilgisayar mühendisliği yaptı.

2016 yılında bir yuvanın bahçesine yaptığı kerpiç fırından ilham alarak, doğal yapılar konusunu araştırmaya başladı. 2016 yılının sonunda Küçükkuyu’nun Çetmibaşı köyünde aldığı arazide ekolojik mimari ve doğal yapılar üzerinde araştırmalarını deneyimleme alanı buldu. Kırsalda şebekeden bağımsız bir hayat nasıl olur konusunda uygulamalı çalışmaları devam ediyor. 2018 yılında Permakültür Tasarım Sertifikası’nı aldıktan sonra Savory Network’ün Türkiye gözesi Anadolu Meralarından Bütüncül Yönetim eğitimini tamamladı. 2018 yılında İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi “Uygulamalı Bahçıvanlık” sertifika programını bitirdi. 2019 yılında Çocuklar Permakültür’ün İçinde ve Permakültür Tasarım Sertifikası Eğitmen Eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Gelenekle geleceği birleştirme fikrini babaannesinin el yordamıyla uyguladığı sürdürülebilirlik ilkelerinin ilhamıyla geliştirdi.

Bilgi Üniversitesinde halihazırda yaptığı Kültürel İncelemeler yüksek lisans öğreniminde ekolojiye akademik bir bakış açısıyla da irdelemenin yollarını keşfediyor. Gündelik direniş inancı

ve 11 yaşında Kerem’in annesi kimliğiyle, öğrendiklerini, öğreneceklerini yeni nesillere aktarabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Kokopelli Şehirde’nin eş-kurucu ortağı.

Elif Çatıkkaş Pratikleri