Derya Çakmak

2013 yılında geçirdiği bir sağlık problemi sonucu yoga hayatına girdi. 2014 yılında aldığı ilk 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimin hemen ardından yoga dersleri vermeye başladı. İkinci 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimini 2016 yılında bitirdi. 2017 yılında Hindistan’da 300 saatlik YogaKioo onaylı ileri seviye hocalık eğitimini tamamladı. Geçen yıllar içinde Yoga Alliance onaylı ikinci 300 saatlik eğitimini de tamamlayarak E-RYT 500 Yoga Alliance onaylı bir hoca ve programlarında biriktirdiklerini aktarıyor.

200 saatlik Yoga Uzmanlık Programı, yoga uzmanlarına yönelik ders verme becerilerini geliştirici programlar ve yoga uzmanlaşma yolunda olanlar için hazırlayıcı programlar vermektedir.

“Aynı ilahi amaca hizmet ettiği inancıyla bu yolda bilgilerin ve tarzların çatışmadığı inancındayım. Bu motivasyon ile yoga çalışan bir yogiyim. Farklılıkları kucaklayarak bu bilgilerin sunulması gerektiği inancındayım. Bu gönülden inancımın üzerine kurguladığım derslerimdeki niyetim; uygulayanın bedeni ile bir diyaloğa girmesini sağlamak. Uygulayıcının bedeninin sınırlarında gezerken şefkat, anlayış ve daha derinden bir kavrayış geliştirmesi.”

Derya Çakmak Pratikleri

Derya Çakmak Seminerleri