Asude Didem Durak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Asude Didem Durak, devamında İngiltere’de University of Birmingham’da Pazarlama İletişimi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Okul sırasında başlayan “eğitim” sevdası kurumsal hayatında da profesyonel işine dönüşmüş ve 15 yıl kadar kurum ve üniversitelerde Eğitim Danışmanı ve Profesyonel Akademi Yöneticisi olarak çalışmıştır.

Asude Didem Durak, bu süreçte, hayatında olan yoga öğretisinin birçok farklı dalını Türkiye, İngiltere, İsviçre, İsveç ve Hindistan’da deneyimleme fırsatı buldu. Yoga felsefesinde derinleşmeye ilk olarak Kundalini Yoga ile Hindistan’da bu öğretiyi dünyaya yaymış büyük ustalardan Gurmukh Kaur Khalsa ile çalışarak başladı. 2017’de ‘Kundalini Yoga Eğitmenlik’ Programı’nı Kundalini Research Institute (KRI) onaylı 220 saatlik programı tamamladı.

Kundalini Yoga’nın sunduğu derin fiziksel, duygusal, bilinç seviyesindeki dönüşümlerin beden ve zihin üzerindeki etkilerini profesyonel anlamda çalışmak ve bu alanda uzmanlaşmak için İsveç’te 4 yıl süren ‘Geleneksel Çin Tıbbı Eğitimi’ne başladı. Kundalini Medicine School’da, Guru Dharam rehberliğinde 2022 yılında 550 saatlik yoğun bir programı tamamlayarak Türkiye’de bu alanda uzman olan ilk 3 terapistten biri olarak mezun oldu. Bu kapsamda; yoğun stres, anksiyete/panik atak, kronik ağrı, depresyon, beyin sisi, çocukluk travmaları, travma sonrası iyileşme süreci, uyku sorunu, dikkat eksikliği/hiperaktivite, yeme bozuklukları ve hayattaki geçiş dönemleri, hastalık sonrası iyileşme süreçlerinde destek amaçlı konularda çalıştı. 2021 yılında terapilerde kullanılan en güçlü enstrümanlardan biri olan meditasyon alanında derinleşmek için Meksika’da Nirvair Singh ile gerçekleşen 50 saatlik ‘Meditasyonun 21 Adımı’ 1. Seviye Programı ile meditasyonun beyin üzerindeki etkilerini aktaran ve deneyimleten yoğun bir meditasyon tamamladı.

Bu farkındalık seviyesinin verdiği dönüşümü paylaşabilmek için profesyonel anlamda yoga ile buluştuğu andan beri kurum ve merkezlerde düzenli dersler, atölyeler vermeye ve Kundalini Yoga Terapi ile grup ve birebir çalışmalar olmak üzere Geleneksel Çin Tıbbı, Ayurveda, Aküpresür Noktaları, Numeroloji, Çakra Sistemi ve Şifa üzerine çalışmalara başladı.

Asude Didem Durak, öğrenmenin ve eğitim vermenin son bulmadığı bir yaşam sürmenin niyetinde….

Asude Didem Durak Pratikleri

Asude Didem Durak Seminerleri