Kundalini Yoga

Kundalini Yoga’nın dönüştürücü, güçlü sistemi ile haftalık düzenli pratikler yaparak fizik, zihin ve kalp dengesini kurabilmeye niyet ediyoruz. 
“Fiziksel ve Ruhsal Arınma” temasında her Salı-Perşembe birbirini tamamlayacak şekilde gerçekleşecek Kundalini Yoga ve Meditasyon buluşmalarımızda, fiziksel ve enerji bedenimizi toksinlerden arındırmak, sindirimi rahatlatmak, bedeni dinlenme ve sindirmeye teşvik etmek için destekleyici poz (asana), nefes ve meditasyon pratikleri uygulayacağız.

Ne yapacağız? – Haftaya zinde ve dinamik başlamak için her Salı fiziksel beden pratiğin ağırlıkta olduğu belli bir tema üzerine odaklandığımız bir dizi hareket (kriya) serisiyle organ sağlığı, salgı bezleri ve bunlarla temas eden çakra sistemini dengeleyeceğiz.
Kimler için? – Herkes için. Yogaya yeni başlayanlara da uygundur.
Ne zaman? – Her Salı 08.00 – 08.40

Asude Didem Durak rehberliğindeki bu pratiklerde, mevsimlere, element döngüsüne, gökyüzü hareketlerine göre her çalışmada bir odak noktası belirlenerek, derinleşmek üzere pratikler uygulayacağız. 

Fiziksel beden farkındalığı, zihinsel netlik, duru görü ve yüksek bilinç farkındalığına önem verenlerin ilgisini çekebilir. Fizik beden ve kalp dengesine ihtiyaç duyan, çakra sistemi ve enerji merkezleri ile ilgilenen, ses ve sözün yüksek titreşimine değer veren herkes katılabilir. 

Her seviyeden yoga meraklılarının katılımına açık, yogaya yeni başlayanlar için de uygundur.

Pratik esnasında destek alabileceğiniz battaniye, minder gibi materyallerin çevrenizde olması ve rahat kıyafetler yeterli.

Nihan Altuğ Bayraktar

28 Mayıs'ta pratik olmayacaktır.

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun