Tükenmişlik Sendromunu Önlemek

Yoğun ve stresli bir tempoda, kendinizi bir yerden bir yere sürekli yetişir halde mi buluyorsunuz? Hayattaki farklı sorumluluklar arasında elinizden geleni yapmaya gayret ederken, kendinizi ihmal etmemek de bir sorumluluk gibi geliyor mu? 

İş yerinde gösterilen yüksek performans, evde her zaman toplanmayı bekleyen dağınıklık, ilgi bekleyen aile ve çocuklar, “görüşmeyeli ne çok zaman olmuş” arkadaşlıklar… her biri gün içinde yapılacaklar listesinde bizlerin enerjisini bekliyor. 

Boaz B. Feldman rehberliğindeki “Tükenmişlik Sendromunu Önlemek” seminerinde, kendi enerjimizi tüketmeden -diğer bir deyişle pilimiz bitmeden- tüm bu sorumluluklarımız ile birlikte güvende olduğumuz ve keyif aldığımız bir yaşam için kullanabileceğimiz yöntemleri, gelin hep birlikte öğrenelim!

Boaz B. Feldman ile Tükenmişlik Sendromunu Önlemek Semineri ile Amacımız

Bu seminer ile hızlı bir çalışma ve yaşam temposu içinde kendi sinir sistemi hallerimize tanıklık etme ve destekleme kapasitemizi artırmayı amaçlıyoruz.

İş yerlerindeki ekipler, aileler, arkadaş grupları gibi farklı bireyler olarak bir araya geldiğimizde oluşturduğumuz toplulukların içinde, hem kendimizi hem de diğerlerini destekleme ve güçlendirme farkındalığı ve becerilerini kazanmaya niyet ediyoruz.

Boaz B. Feldman ile Tükenmişlik Sendromunu Önlemek Semineri Kimlerin İlgisini Çekebilir? 

  • Yoğun ve stresli bir tempoda yaşayanlar
  • Zorlayıcı durumlarda sağduyulu kararlar vermeyi öğrenmek isteyenler
  • Çoklu görevleri sürdürürken kendi sinir sistemini tanımak ve düzenlemeyi desteklemek için ihtiyaçlarını fark etmeyi öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

Boaz B. Feldman ile Tükenmişlik Sendromunu Önlemek Seminerinin Konu Başlıkları

  • Oryantasyon: mevcut olmayı sağlayan nöral yollar 
  • Deneyimi karşılamaya açık olmak: güvende hissetmenin altın kapısı
  • Keyif ve rahatlığı hissetmenin kilit rolü

Boaz B. Feldman ile Tükenmişlik Sendromunu Önlemek Semineri Sonunda Cebimde Neler Kalacak?

Bu seminere katılan herkes, farklı içsel ve çevresel koşullarda anda mevcut olmayı kolaylaştıran yöntemler hakkında bilgi sahibi olacak. 

Ayrıca günlük yaşamın içinde karşılaşılan zorlayıcı anlarda da kullanılabilecek, güvende hissetmeyi ve böylece sağduyulu kalabilmeyi kolaylaştıracak temel yaklaşımlar konusunda da bilgi edinecek. 

Paylaşılan teorik bilgiler ile kendi sinir sistemi hallerine ilişkin farkındalık kazanacaklar. 

Ve böylelikle fiziksel, duygusal ya da zihinsel tükenme yaşamanın önüne geçebilmek için kendilerini nasıl destekleyebilecekleri konusunda açık bir anlayış geliştirecekler.

Buluşma esnasında paylaşacağımız pratiklerle, teorik bilginin deneyimlenmesi ve içselleşmesi de bu çalışmanın kazanımlarından olacak.   

Seminerin sonunda sağlık ve refah anlayışımızı bütünleyici bir yaklaşımla genişletmeyi ve kalıcı dayanıklılık oluşturmayı hedefliyoruz.

Tükenmişlik Sendromunu Önlemek