Ulli Allmendinger

Ayurvedik beslenme danışmanı Ulli Allmendinger, aynı zamanda detoks uzmanı, fitoterapist ve Ayurveda eğitmenidir. Yemek pişirmeye olan tutkusuyla beraber Uzak Doğu Şifa Sanatları ve enerji çalışmaları ile de ilgilenmektedir.

Ayurveda öğrenimini 2003 yılından beri Amerika ve Hindistan’da, Dr. Robert Svoboda ve Dr. Vasant Lad gibi dünyacı ünlü öğretmenler ile sürdürmüştür. Ulli, New Mexico’daki Ayurveda Enstitüsü’nde Dr. Lad’ın iki senelik tam zamanlı programını bitirmesinin yanında, Ayurvedik Bilimler üzerine yüksek lisans öğretimini de Florida’da, Uluslarasın Vedik Hindu Üniversitesi (IVHU)’da tamamlamıştır.

Batı’nın bilimsel bitkisel tedavi sistemi ile Ayurveda ve Çin tıbbının geleneksel tedavilerini birleştiren dünyaca ünlü bitkisel tedavi uzmanı ve yazar Karta Purkh Singh Khalsa ile fitoterapi üzerine çalışmıştır.

Ulli, New York’ta başarılı bir gazetecilik hayatını geride bırakmış olmasına rağmen, düzenli olarak çeşitli uluslararası dergilerde Ayurveda ilgili makaleler yazmaktadır. İlk Türkçe kitabi olan Ayurveda, 2017’de Doğan Yayıncılıktan tarafından basılmıştır.

Halen Türkiye’de yaşamakta olan Ulli, kişisel danışmanlık, Ayurveda workshopları ve eğitimlerinin yanısıra Türkiye ve Avrupa’da kendi alanında çeşitli inzivalar düzenlemektir. Ulli Ayurveda’nin direktörü ve 2019/20 Türkiye’nin ilk Ayurvedik restoranı NoBO’nun kurucu ortağıydı.

Ulli Allmendinger Pratikleri