Nefes ve Meditasyon

Yaşam enerjimizi ihtiyacımız doğrultusunda yönlendirmeyi, kaygı ve stres seviyemizi düşürmeyi, bedensel olarak gevşeme, güçlenme ve hafiflemeyi, zihinsel olarak farkındalık, rahatlama ve odaklanmayı sağlayan nefes ve meditasyon pratiklerinde buluşuyoruz!

Ne yapacağız? – Yapacağımız hareketli, sabit, yönlendirmeli meditasyon pratikleri ile sinir sistemini dengelemeyi, fazla gelen duyguları hafifletmeyi, yorulmuş bedeni dinlendirmeyi, bize iyi gelen yöntemi günlük hayatta da uygulamayı deneyimleyeceğiz. 
Kimler için? – Nefesin rehberliğinde sinir sistemini güçlendirmek isteyen herkes bu pratiklere katılabilir.
Ne zaman? – Her Cuma, sadece Canlı Pratiklerle 12:30 – 13:15

Not: Nefes çalışmaları çok yoğun ve etkili çalışmalardır. Rehber eşliğinde ve kontrollü yapılması gereken uygulamalar olduğu için pratiğin kaydı alınmayacaktır.

Seçkin Çelebi’nin rehberlik ettiği bu pratik; sinir sistemini dengelemek, konsantrasyonu artırmak, zihni sakinleştirmek ve bedeni rahatlatmak odaklı çalışmalar yapılan bir pratiktir.

Pranayama teknikleri uygulayarak doğru nefes almak, nefes farkındalığını geliştirmek ve meditasyonun ne demek olduğunu deneyimlemeyi pratik edeceğiz.

Bu dersimiz her seviyeye uygundur, deneyim gerektirmemektedir. Ancak ilk defa pratik yapacaksanız ders başında rehberimize bunu belirtmenizi rica ediyoruz.

Ders için rahat bir kıyafet ve alan yeterli olacaktır.

İçimdeki Çocukla Buluşma Meditasyonu
“İçimdeki Çocukla Buluşma Meditasyonu bir zamanlar olduğumuz çocuğu bütün halleri ile yansıtan bir imajinasyon çalışmasıdır.
Erken evrelerde ebeveynlerimiz ile kurduğumuz ilişki, daha sonraki dönemlerde okul ve toplumla olan ilişkimiz, yaşadığımız bireysel ve kolektif deneyimler ve bu deneyimlere karşı yakınlarımızın tutumu içsel çocuğumuzu şekillendirir.
Bu pratikle içsel çocuğumuzun, bugünkü bizle bağını gözlemleme ve geliştirme fırsatı bulacağız. Yaşadığımız birçok davranışsal, duygusal ve ilişkisel dengeler içsel çocuğumuzla kurduğumuz bu bağdan temelleniyor. Size ve bütüne şifa olması dileklerimle..”

Seçkin Çelebi

Rahat Bir Uyku için Derin Gevşeme Meditasyonu
Uykuya geçişimize bilinçli bir şekilde hazırlanmak, ortamımızı konforumuza uygun şekilde oluşturmak, tüm dikkatimizi ve ilgimizi bedene getirerek zihni dinlenmeye teslim etmek; uyku kalitemizi direkt
etkileyen unsurlar arasında.
Bu meditasyon ile beden ve nefes farkındalığının şifalandırıcı gücünü kullanarak, tüm bedeni derin bir gevşeme ile rahatlatıcı bir uykuya hazırlamaya niyet ediyoruz.
Derin dinlenme, zihnin rahatlaması, huzurlu bir dinginlik, bedeni yumuşatan bir gevşeme ile uykuya geçmek ve uykunun yenileyici, tazeleyici etkisinden faydalanmak isteyen herkes bu meditasyonu uygulayabilir.

Seçkin Çelebi

  • Her Cuma 12:30 - 13:15
Gün
Saat
Dakika
Saniye

31-05-2024 Cuma 12:30

Kayıtlı Diğer Pratikler için Üye Olun