Toplum olarak zor ve uzun sürecek bir dönemden geçiyoruz.
Hepimiz birincil ya da ikincil travmalarla sarsılmış durumdayız. Yaşadığımız acıyı hafifletmek mümkün olmasa da, bu zor dönemde sinir sistemimizi yatıştırmaya, acılarımızla baş etmemize bir nebze olsun destek olabilecek bir içerik seçkisini herkesin erişimine ücretsiz olarak açıyoruz.

İkincil travmalarda birçok zorlu duygu ve durumla baş başa kalırız.

Umutsuzluk, odaklanma güçlüğü, unutkanlık, suçluluk hissi, içe kapanma isteğimiz olabilir. Diğer yandan bazılarımız sıkça kendini aşırı bir hareketlilik, sürekli tetikte ve yerinde duramaz bir hâlde buluyor olabilir.
Zaman zaman yoğun bir öfke hissedebiliriz. İnanç ve güven zeminimizi sarsılmış olabilir. Uykuya geçmede zorlanma, iştahsızlık, bedenimizin belli bölgelerinin kasılıp kalması, nefesimizin sık sık sıkışması bu dönemde, çok doğal.

Hedef iyi hissetmek değil, sinir sistemimizi desteklemek

Bu zorlu süreç içerisinde kendimize ve birbirimize iyi bakmak hepimizin sorumluluğu. Bu niyetle, yaşadığımız travmanın etkilerini biraz olsun hafifletmeyi, sinir sistemimizi dengelemeyi amaçlayan içeriklerimizi hepimiz için seçtik.
“Deprem Sonrası Destek” içeriklerimizde, herkesin uygulayabileceği meditasyonlar, nefes egzersizleri, kısa basit yoga pratikleri, biraz olsun uykularımıza destek olacak egzersizler, yas yolculuğumuzda bizi bekleyenler gibi çeşitli içerikler yer alıyor.

Bu içerikleri ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz herkesle paylaşarak, onlara da destek olabilirsiniz.
Dayanışma içinde ve yaralarımızı birlikte sararak, bu zor sürecin üstesinden gelebilmeyi umut ediyoruz.
İçeriklerimizi izleyebilmek için, Hapaka hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bir Hapaka hesabınız yoksa buradan kolayca bir ücretsiz hesap açabilir ve Deprem Sonrası Destek içeriklerini izlemeye başlayabilirsiniz.