Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yin Yoga’da Hocalığını Geliştirme Yolu – İnziva

40 Saatlik Yoga Alliance Onaylı Program

2 – 6 Ağustos 2023
 Yüz Yüze İnziva

Berivan Aslan Sungur’la yüz yüze gerçekleştirilecek bu program, Yin Yoga alanında uzman olan kişilerin, alana hakimiyet ve yeterliliklerini arttırmaları, Yin Yoga’nın inceliklerini Berivan Aslan Sungur’un güncel yaklaşımı ile onunla düzenli pratikler yaparak, bir inziva ortamında öğrenmeleri, çakralar, çakra meditasyonları, meridyenler, fasyal zincirler gibi uzmanlıklarını destekleyecek yeni konuları da öğrenerek, uzmanlıklarını geliştirmeleri için planlanmıştır.
Programın önemli kazanımlarından biri, inzivada uzmanların gruplar halinde verecekleri derslere Berivan Sungur’dan bireysel ve toplu olarak alacakları geri bildirimlerdir.
 
 • Yin Yoga alanında Berivan Aslan Sungur’dan başka bir eğitmenden eğitim almış ancak Berivan Sungur’un alana yaklaşımını tanımak, kendisinden mentorluk almak ve  Yin Yoga alanında kendini geliştirmek isteyenler 

 •  Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Programı’nı, Yin Yoga’da Derinleştirme ya da Temel Yin Yoga Programı’nı tamamlamış ve Yin Yoga alanında kendilerini geliştirmeye devam etmek isteyen eski öğrenciler

Bu program inzivada Berivan Aslan Sungur ile yüz yüze 40 saatlik bir çalışmayı içermektedir.

Programın amacı kendisi ile daha önce Yin Yoga alanında çalışmış ya da benzer bir alt yapıyı başka bir eğitmenden almış kişilerin alandaki hakimiyet ve yetkinliklerini arttırmaktır. Berivan bu eğitim boyunca, gerek anatomi gerek poz analizleri gerek ders planlama yetileri ve pozlar sırasındaki anlatımlar gibi birçok konuya girerek, hocaların anlatımlarına da kulak vererek, katılımcıların hocalıklarında seslerini bulmalarını sağlamayı ve her birine bu süreç içerisinde mentorluk vermeyi hedeflemektedir.  

Ayrıca bu programda yeni konu olarak fasyal zincirler, meridyenler, çakralar ve çakra meditasyonları ve psikoloji ile ilişkileri konuları işlenecek ve Berivan Aslan Sungur ile yüz yüze canlı pratikler yapılacaktır.

Her bir katılımcının sesini duyurmasına imkân vermek için katılımcı sayısı kısıtlıdır.

Önemli Not : Dileyenler bu programı 24 Mayıs – 24 Eylül döneminde açılacak olan Yin Yoga’da Derinleşme Programı ile birlikte alabilirler. İki programın içerikleri birbirlerini tamamlamaktadır. Yin Yoga’da Derinleşme Programı daha çok poz analizlerine, anatomi, poz anlatımında sadeliği ve netliği geliştirmeye, derslerde insanın kendisini besleyip büyüteceği bir alan açmanın incelikleri, şefkat ve mindfulness odaklı bir yin yoga pratiği alanı oluşturmaya, sinir sistemi bilgilerine vb. odaklanmaktadır. İki programa birlikte kaydolunduğunda, indirimli kayıt imkanı bulunmaktadır. Ayrıca her iki programda da Berivan Sungur’dan daha önce Temel ya da Yoğunlaştırılmış Yin Yoga almış olan kişilere indirim uygulanmaktadır. Yin Yoga’da Derinleşme Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 •  Çakralar ve çakra meditasyonları
 • Berivan Aslan Sungur ile yüz yüze yin yoga pratikleri
 • Ders planlama, verme, pozları anlatım konusunda geliştirici çalışmalar
 • Öğrenci ile ders sırasındaki yüz yüze diyaloğun incelikleri, poz ve vaka analizleri
 • Grup ortamında yüz yüze ders vererek ‘kendi sesini duyma’, Berivan Aslan Sungur’dan geri bildirim ve mentorluk alma
 • Toplu verilen derslerde başka uzmanlar tarafından oluşturulmuş ve verilmiş derslere ilişkin geri bildirimleri dinleyerek derslerde sıkça soru işareti oluşturan konuların çoğunu konuşma, dinleme fırsatı
 • Sizinle benzer bir yolda yürüyen başka kişilerle temas, paylaşım ve doğada zaman geçirme imkanı
 • Fasyal zincirler, meridyenler, Joseph Helms Sandwich modeli

Program Bodrum’daki Karakaya Retreat’de yapılacak ve 2 Ağustos 16:00’da başlayıp, 6 Ağustos Pazar günü 13:30’da sona erecektir.
Detaylı program kayıt olmuş olan katılımcılara inziva öncesinde verilecektir.

Çarşamba-Cumartesi arası günlük program

 • 07:00 – 07:45 Pranayama & meditasyon
 • 07:45-08:00 Ara
 • 08:00-09:15 Pratik
 • 9:15-11:30 Serbest zaman
 • 11:30 – 13:30 Teori
 • 16:30 – 18:15 Öğrencilerin gruplar halinde ders vermeleri
 • 18:15 – 18:30 Ara
 • 18:30-19:30 Yorumlar & geri bildirim

Katılımcılara program sonunda 40 saatlik Yoga Alliance Onaylı bir sertifika verilecektir.

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlığı Programı’nın bir parçası olarak saydırılabilir. İleri Seviye Program hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için  [email protected] adresine yazabilirsiniz. 

Berivan uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yoga Alliance nezlinde kendine ait bir yoga okulu bulunmaktadır (www.yogaalliance.org).

Program ücreti KDV dahil 8.500 TL’dir. (Bu ücrete ulaşım ve konaklama dahil değildir.)

Dileyenler bu programı 24 Mayıs – 24 Eylül döneminde açılacak olan Yin Yoga’da Derinleşme Programı ile birlikte alabilirler. Her iki programın içerikleri birbirlerini tamamlamaktadır. Her iki programa birlikte kayıt olanlar için, indirimli kayıt imkanı bulunmaktadır. Ayrıca her iki programda da Berivan Sungur’dan daha önce Temel ya da Yoğunlaştırılmış Yin Yoga (200, 75, 50 veya 30 saat) almış olan kişilere indirim uygulanmaktadır.  

Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Detaylar ve tüm sorularınız için Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.
Cep : 0542 519 50 03
E-mail : 

Bu etkinlik, Tursab’a kayıtlı Bros Tourizm ve Seyahat Acentesi tarafından yapılmaktadır.

Tüm sorularınız için [email protected] adresinden Eğitim Koordinatörü Damla Sakallı’ya yazabilirsiniz veya 0542 201 70 78 numaralı telefondan haftaiçi 09:00 – 18:00 arasında kendisine sesli arama veya mesaj (SMS, Whatsapp) ile ulaşabilirsiniz. Çalışma günleri içinde arama, mail ve mesajlarınıza 24 saat içerisinde geri dönülecektir. 

Yin Yoga’da Hocalığını Geliştirme Yolu – İnziva Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız için 27 Nisan günü gerçekleşen tanıtım buluşmasını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. Yin Yoga’da Hocalığını Geliştirme Yolu programı ve dahil olduğu 300 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlığı Programı hakkında bilgiler verilmiştir.

 FIRSAT:
Bu programı, Yin Yoga’da Derinleşme Programı (120 saat) ile beraber paket olarak indirimli almak için Damla Sakallı ile iletişime geçin

 

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

 

20 seneyi aşkın bir süredir aktif olarak yoga, meditasyon, anatomi, psikoloji, astroloji, mindfulness, sinir sistemi, travma gibi alanlarda çeşitli eğitimler almakta ve öğrendiklerini 15 senedir aktarmaktadır. Berivan Aslan Sungur 2009 yılında ilk hocalık eğitimini vermeye başladığı Yin Yoga’nın, Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü bir rol oynamıştır, bu alanda yüzlerce yoga hocası yetiştirmiştir.

Yoga ve beden odaklı çalışmalar ile tuttuğu alan, zaman içerisinde, insanların kendilerine yakınlaşmalarına, sinir sistemlerini yatıştırmalarına, hayatlarında “radikal kabulü” ve daha şefkatli bir iç sesi geliştirmelerine hizmet eden bir alana dönüşmüştür. Berivan, teorik bilgileri kendi hayat deneyimlerinden damıttıkları ile bir araya getirmekte; teoriyi hayatın içinden bir yerden aktarmaktadır. Son yıllarda Somatik Bağlanma Terapisi, Integral Somatik Psikoloji ve mindfulness ve travma alanlarına odaklanmıştır. Bir Somatik Psikoterapi ve Analiz yöntemi olan Bodynamics öğrencisidir. Yaklaşık 10 yıldır, terapistler ile birlikte, beden odaklı pratikler, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren çalışmalar sunmaktadır. Yoga anatomisi ve hayatla, insan psikolojisini ve yogayı ilişkilendirdiği çalışmaları ile bilinmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif Dergisi Mindfulness gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Batı Yapı şirketi ve Hapaka.com dijital platformu kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği üyesidir. Sıradan bir şehir hayatı içerisinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!