Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Yin Yoga’da  Derinleşme Programı  (120 Saat) 

24 Mayıs – 24 Eylül 2023

 Yüz Yüze & Online

Yin Yoga’da  Derinleşme Programı ve dahil olduğu 300 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlığı Programı hakkında bilgilerin verileceği tanıtım buluşması 27 Nisan Perşembe 21:00- 22:30 saatleri arasında olacaktır. 

300 SAAT TÜM MODÜLLER TANITIM BULUŞMASI

 

Niyet
Yin Yoga alanında alt yapısı olan uzmanların;
 • Yin Yoga ve yoga anatomisi alanındaki bilgileri pekiştirmek,
 • Tüm pozları tek tek derinlemesine analiz ederek, ders verme ve planlama yetileri üzerinde yeniden çalışarak, alandaki hakimiyet ve yeterliliklerini arttırmak,
 • Kendilerine ve bilgilerine daha çok güvenerek Yin Yoga dersleri vermelerini sağlamak,
 • Yin Yoga derslerini besleyecek psikoloji, sinir sistemi, travma, mindfulness, şefkat, fasya alanlarında yeni ve önemli bilgiler edinmelerini sağlamak,
 •  Berivan Sungur’un Yin Yoga derslerinde oluşturduğu insanın kendisiyle karşılaşma ve kendisini büyütme alanının inceliklerinde derinleşilmesini sağlamak.

Program 4 aya yayılarak, Berivan Aslan Sungur ve Yin Yoga alanında deneyimli eğitmenler olan Duygu Ela Erdoğan ve Didem Uycan ile yakın çalışma ve yaklaşımı içselleştirme imkanı sağlamaktadır. 
 • Berivan Aslan Sungur’un vermiş olduğu herhangi bir 200 saatlik Temel Yin Yoga Programı’nı veya Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Programı’nı tamamlamış kişiler (Bilgilerini pekiştirmek, derinleştirmek, bu alandaki uzmanlıklarını geliştirmek ve bir süre daha Berivan ve ekibi ile bu alanda birlikte çalışmak isteyenler)

 • Başka bir eğitmen ile 50, 100 ya da 200 saatlik Yin Yoga Uzmanlaşma Programı tamamlamış ve Berivan Sungur’un alana yaklaşımını tanımak ve alanın inceliklerini derinlemesine kavramak, anatomi bilgilerini geliştirmek, konuyu aktarışlarındaki hakimiyet ve yeterliliklerini arttırmak isteyenler.
  (Not : Bu kişilerin programa kabulü için programın gerektirdiği gerekli alt yapılarının olup olmadığını anlamak adına bireysel görüşmeler yapılacaktır.)
 • Pozları çözümlemek için gerekli olan temel anatomik kavramların tekrarı
 • Pozları farklı bedenlere, farklı ihtiyaçlara, farklı amaçlara adapte edebilme ve analiz edebilme yetisinin geliştirilmesi
 • Pelvisin hareketleri, oryantasyonu ve pozlar üzerindeki etkisi
 • Bedendeki farklı oranlar ve yogamıza etkisi
 • Ders Planlama yetisinin geliştirilmesi
 • Asanalarda yardımcı olma ve dialog yetisinin geliştirilmesi
 • Asana anlatımında netlik ve sadelik
 • Farklı kişi, yer ve zamanlara özel dersler planlama (ileri yaştakilere, çocuklara belli rahatsızlıkları olanlara, hamilelere yönelik seriler; iş yerlerinde, okullarda Yin Yoga)
 • Yin Yoga alanındaki hocalık yetilerini geliştirme, seans sırasında oluşturulan alanın incelikleri
 • İnsanı kendine yaklaştıran, “büyüten” bir Yin Yoga dersinin anatomisi
 • Bir Mindfulness ve şefkat çalışması olarak Yin Yoga
 • Psikoloji, sinir sistemi, travma alanından yoga derslerine aktarılacak önemli bilgiler
 • Fasya hakkında yeni bilgiler
 • “Kendinle ilişki kurma” kavramı ve Yin Yoga pratiğini bir “kendinle ile ilişki kurma ve kurdurma aracı” olarak kullanma sanatı
 • Uzmanların yoga anlayışını besleyecek seçilmiş metinlerin incelenmesi, metinler üzerine sohbetler
 • Çaba ve teslimiyet konularının irdelenmesi, bu konuların derslere ve hayata yansımaları
 • Yin Yoga alanında hocalığı besleyecek çeşitli okumalar yapmak
 • Program mayıs sonunda ve haziran başında gerçekleşecek herkes için online ve canlı buluşmalar ile başlayacaktır. Daha sonra Haziran’da yüz yüze bir hafta sonu buluşması ile devam edecektir.

  Ardından katılımcılara yazın ve eylül ayında kendi zamanlarında izleyebilecekleri çeşitli eğitim materyalleri ve çalışmalar sunulacaktır. Uzmanlar yaptıkları bireysel ve grup çalışmalarına eğitmenlerden geri bildirimler alacaklardır. Konular zamana yayılarak oturması sağlanacaktır. Katılımcılara eğitmenliklerini besleyecek okumalar verilecek, süreç boyunca ders vermeleri istenecektir.

  Eylül ayı sonunda yeniden bir yüz yüze hafta sonu buluşması ile program tamamlanacaktır. 

  Buluşma Tarihleri ve Yer

  24 Mayıs Çarşamba 20:00-23:00 (tamamen online)

  7 Haziran Çarşamba 20:00-23:00 (tamamen online)

  10-11 Haziran Cumartesi/Pazar 13:00-19:00 (yüz yüze ve isteyenler için online)

  23-24 Eylül Cumartesi/Pazar 13:00-19:00 (yüz yüze ve isteyenler için online)

  Önemli Not: Dileyenler Yin Yoga’da Derinleşme Programı’nı,  2-6 Ağustos’da Berivan Aslan Sungur’un yüz yüze Bodrum Karakaya’da gerçekleştireceği Hocalığı Geliştirme Yolu Programı (40 Saat) ile birlikte alabilirler. Hocalığı Geliştirme Yolu Programı’nda, çakra meditasyonları, çakraların psikoloji ile ilgisi, meridyenler gibi konularda yeni bilgiler aktarılacak, tüm öğrenciler inzivada Berivan Sungur’un da bulunduğu bir alanda gruplar halinde ders vererek, geri bildirim alacak ve ders verme, öğrenci ile diyalog gibi konularda kendilerini geliştirme alanı bulacaklardır. İki programa birlikte kaydolunduğunda, indirimli kayıt imkânı bulunmaktadır. Ayrıca her iki programda da Berivan Sungur’dan daha önce Temel ya da Yoğunlaştırılmış Yin Yoga almış olan kişilere indirim uygulanmaktadır. 35 kişi katılım sınırı bulunan, Hocalığı Geliştirme Yolu Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Katılımcılar program sonunda 120 saatlik bir Yin Yoga’da Derinleşme Programı sertifikası almaya hak kazanacaklardır. 

Sertifika almaya hak kazanmak için, tüm buluşmalara katılmak (kaçırıldığı takdirde seansı izleyen birkaç gün içerisinde kayıttan izlemek ve bir rapor paylaşmak), verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları tamamlamak ve eğitim sürecinde yapılacak olan ara değerlendirmeleri geçebilmek şarttır.

Bu sertifika Berivan Aslan Sungur’un Yoga Alliance tarafından onaylı 300 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlığı Programı’nın bir parçası olacaktır. İleri Seviye Program hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için  [email protected] adresine yazabilirsiniz. 

Berivan uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. Yoga Alliance nezdinde kendine ait bir yoga okulu bulunmaktadır (www.yogaalliance.org).

 • Programın ücreti KDV dahil 18.500 TL’dir.
 • Berivan Aslan Sungur’dan daha önce Yoğunlaştırılmış Yin Yoga (30, 50, veya 75 saat) veya Temel Yin Yoga (200 saat) programlarından birini almış olanlar, eski öğrencilere özel indirimli fiyatlar için Damla Sakallı ile iletişime geçin (0542- 519 50 03).

 
Dileyenler bu programı,  2-6 Ağustos’da Berivan Aslan Sungur’un yüz yüze Bodrum Karakaya’da gerçekleştireceği Hocalığı Geliştirme Yolu Programı (40 Saat) ile birlikte alabilirler. Bu iki program içerik olarak birbirini tamamlamaktadır. Her iki programa birlikte kayıt olanlar için, indirimli kayıt imkanı bulunmaktadır. Ayrıca her iki programda da Berivan Sungur’dan daha önce Temel ya da Yoğunlaştırılmış Yin Yoga almış olan kişilere indirim uygulanmaktadır. 35 kişi katılım sınırı bulunan, Hocalığı Geliştirme Yolu Programı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Hapaka.com platformu üzerinden, kredi kartlarına 12 aya kadar taksit imkanı sunulmaktadır.

Detaylar ve tüm sorularınız için Damla Sakallı’ya ulaşabilirsiniz.
Cep : 0542 519 50 03
E-mail : 

Ücret iadesi:
Programa kayıt olanlar, 4 Mayıs 2023 tarihine kadar herhangi bir kesinti yapılmadan ödedikleri ücretin tamamını iade alabilirler. Programa kayıt olanlar, 21 Mayıs tarihine kadar programa katılmaktan vazgeçenler, ödedikleri ücretin yarısını iade alabilirler. 21 Mayıs tarihinden sonra program katılımcılarına dijital dökümanlar Eğitim Ana Sayfasında teslim edilmeye başlanacaktır ve bu tarihinden sonra her hangi bir ücret iadesi mümkün değildir.

Tüm sorularınız için [email protected] adresinden Eğitim Koordinatörü Damla Sakallı’ya yazabilirsiniz veya 0542 519 5003 numaralı telefondan hafta içi 09:00 – 18:00 arasında kendisine sesli arama veya mesaj (SMS, Whatsapp) ile ulaşabilirsiniz. Çalışma günleri içinde arama, mail ve mesajlarınıza 24 saat içerisinde geri dönülecektir.

Yin Yoga’da  Derinleşme  Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız için 27 Nisan günü gerçekleşen tanıtım buluşmasını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.  Yin Yoga’da  Derinleşme Programı ve dahil olduğu 300 saatlik İleri Seviye Yoga Uzmanlığı Programı hakkında bilgiler verilmiştir.

 

Eski Öğrencilere Özel İndirimli Fiyatlar için Damla Sakalı ile İletişime Geçin

 FIRSAT:

Bu programı, Hocalığı Geliştirme Yolu İnzivası ile beraber paket olarak indirimli almak için Damla Sakalı ile İletişime Geçin

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Damla Sakallı’ya [email protected] e-posta adresinden ve 0542 519 5003 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

 

20 seneyi aşkın bir süredir aktif olarak yoga, meditasyon, anatomi, psikoloji, astroloji, mindfulness, sinir sistemi, travma gibi alanlarda çeşitli eğitimler almakta ve öğrendiklerini 15 senedir aktarmaktadır. Berivan Aslan Sungur 2009 yılında ilk hocalık eğitimini vermeye başladığı Yin Yoga’nın, Türkiye’de Yin Yoga’nın yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü bir rol oynamıştır, bu alanda yüzlerce yoga hocası yetiştirmiştir.

Yoga ve beden odaklı çalışmalar ile tuttuğu alan, zaman içerisinde, insanların kendilerine yakınlaşmalarına, sinir sistemlerini yatıştırmalarına, hayatlarında “radikal kabulü” ve daha şefkatli bir iç sesi geliştirmelerine hizmet eden bir alana dönüşmüştür. Berivan, teorik bilgileri kendi hayat deneyimlerinden damıttıkları ile bir araya getirmekte; teoriyi hayatın içinden bir yerden aktarmaktadır. Son yıllarda Somatik Bağlanma Terapisi, Integral Somatik Psikoloji ve mindfulness ve travma alanlarına odaklanmıştır. Bir Somatik Psikoterapi ve Analiz yöntemi olan Bodynamics öğrencisidir. Yaklaşık 10 yıldır, terapistler ile birlikte, beden odaklı pratikler, yoga ile psikolojiyi iç içe geçiren çalışmalar sunmaktadır. Yoga anatomisi ve hayatla, insan psikolojisini ve yogayı ilişkilendirdiği çalışmaları ile bilinmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; IFM (Institut Français de la Mode)’da Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. Yoga ve hayata ilişkin hthayat, cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Pozitif Dergisi Mindfulness gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır. Batı Yapı şirketi ve Hapaka.com dijital platformu kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya Derneği üyesidir. Sıradan bir şehir hayatı içerisinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır.

Duygu Ela Erdoğan Kimdir?

2009’da yogayla tanışan Duygu Elâ bu yolculukta, ilk 200 saatlik hocalık eğitimini Hatha Yoga üzerine Çağ Rical Gürle’den aldı. Ardından yine Çağ ile Meridyenler ve Beş Element üzerine eğitimlerini devam ettirdi. Hocalık eğitimlerine Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Hocalık Eğitimi ile devam ettikten sonra Berivan’la 300 saat ileri seviyeyi tamamladı. Zeynep Aksoy ile Yoga Tarihi ve Felsefesi, Deniz Bağan ile Psoas Modülü’nü çalıştı. Nur Sakallı ile Hamile Yogası eğitimini bitirdi. Uzun yıllar Berivan Aslan Sungur’un eğitimlerindeki asistanlık deneyiminden sonra 1.5 yıldır da eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak çalışmaya devam ediyor. Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri veriyor.

İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu olan Duygu Ela şu anda yine aynı üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Yoganın yanı sıra takı tasarımcısı olan Duygu Ela’nın L’atelier D’ela adında bir markası da bulunuyor.

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogayı deneyimleyen ve girdiği ilk yoga dersinden sonra yogaya karşı büyük bir merak beslemeye başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde 4 sene boyunca asistanlık yapmış ve 2021 yılından beri de kendisinin yin yoga alanındaki eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak görev almaktadır.

Yin yoganın yanı sıra yoga yolculuğunda hamile yogası, çocuk yogası, restoratif yoga, Tao Vinyasa gibi alanlarda da eğitimler almıştır ve bu alanlarda da aktif olarak dersler sunmaktadır.

Aynı zamanda Güney Amerika Şamanizmi konusu ile ilgilenmekte ve bu alanda 2019 yılından beri Peru’daki çeşitli şamanlardan eğitimler almaktadır. Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!