Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Bedava

Boyun, Sırt, Bel Ağrılarına Yönelik

Pilates + MiyoYin

(Kapalı Grup Çalışması)

4 hafta boyunca
Haftada 3 gün
Alev Şaşırt & Sırma Sevinç

10 Ocak - 4 Şubat
Her Salı - Perşembe
Saat: 08:00 – 08:30 – Sırma Sevinç
Her Cumartesi
Saat: 10:00 – 10:40 – Alev Şaşırt

Pilates + MiyoYin Kapalı Grubuna kayıtlar kapanmıştır. Gelecekteki programlarımız için bizi takipte kalın. İlginize teşekkür ederiz 😊

HERKESE AÇIK VE ÜCRETSİZ ÖN BULUŞMA
4 Ocak Çarşamba 20:00 

Ders için 2 adet tenis topu gereklidir.
Boyun, sırt, bel ağrılarından muzdarip olanlar! Bu Kapalı Grup Çalışması sizin için!
Pilates pratikleriyle kasları kuvvetlendirip, omurganın farklı bölgelerinde mobilizasyon sağlayacak,
Miyofasyal Yin Yoga (MiyoYin) pratikleriyle ise fasyal dokulara ve bu dokulardaki tetik noktalara masaj yaparak bedendeki gerilimi serbest bırakacağız.
Hadi, sen de aramıza katıl! Birlikte esneyelim 🙌🏻 
Ağrılar, modern insanların en genel sorunları arasında…
Pilates + MiyoYin kapalı grup çalışması ile hedefimiz; hareketsizlik, yanlış hareket veya yanlış postür sonucu oluşan sorunlara yönelik tamamlayıcı bir çalışma ile esnemek. Duruş bozukluğu, incinmeler veya rahatsızlıklar sonucu oluşan boyun, sırt ve bel bölgesindeki ağrıların desteklenmesini sağlamak.
Bu ağrılara yönelik uygulayacağımız Pilates derslerinde kasları kuvvetlendirip, omurganın farklı bölgelerinde mobilizasyon sağlarken,
Miyofasyal Yin Yoga (MiyoYin) derslerinde ise fasyal dokulara ve bu dokulardaki tetik noktalara masaj yaparak bedendeki gerilimi serbest bırakacağız.
 • Boyun, sırt ve bel bölgelerindeki kasları kuvvetlendirmek
 • Fasyal dokuları gevşeterek ağrıların azalmasına çözüm bulmak
 • Beden farkındalığı kazanmak
 • Ağrılı bir beden ile nasıl güvenli bir şekilde hareket uygulamaları yapılır sorusuna cevap bulmak isteyenler
10 Ocak itibariyle 4 hafta boyunca;
Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri
Pilates + MiyoYin kapalı grup çalışmasında buluşuyoruz.
Bu çalışmayla,
 • Omurga ağrılarına yönelik kas kuvvetlendirme
 • Omurga mobilizasyonu
 • Fasyal gevşeme ile bedendeki yapışıklıkların azalması
 • Postürde düzenleme
 • Beden farkındalığı
 • Hareket ile nefesin doğru kullanılması
 • Evde kendi kendine uygulanabilecek miyofasyal gevşetme teknikleri ile ruhumuzda ve bedenimizdeki esnemenin yarattığı etkilere hayran kalacağız!
 
 
Bu serinin içeriğinde;
Boyun, sırt ve bel bölgesi hedefli dersler yer alacak. (önce boyundan başlayarak aşağıya doğru inen bir düzende – en son da genel omurga odaklı bir ders ile tamamlayacağız.)
Dersleri uygularken;
Beden ve nefes farkındalığı,
Ağrı ile hareket arasındaki ilişki,
Ağrısız hareket sınırı gibi konuları keşfedeceğiz.
“Boyun, Sırt, Bel Ağrılarına Yönelik Pilates + MiyoYin” kapalı grup çalışmasına Hapaka üyeleri ücretsiz olarak katılabilir.
Tarih ve Saat Detayları:
Alev Şaşırt ve Sırma Sevinç ile“Boyun, Sırt ve Bel Ağrılarına Yönelik Pilates + MiyoYin” kapalı grubu; 10 Ocak Aralık Salı günü başlayacak ve 4 Şubat Cumartesi günü tamamlanacak olan Pilates ve MiyoYin’in birlikte çalışıldığı bir programdır.
Çalışmalarda 2 tenis topu, 1 blok, 1 pilates bandı ve 1 pilates mini topu kullanıyor olacağız.
Kapalı grup öncesinde  4 Ocak Çarşamba günü 20:00’de Zoom üzerinden Alev Şaşırt ve Sırma Sevinç ile buluşacağız. Kapalı Grup çalışması hakkındaki sorularınızı alacak, program hakkında detaylı bilgilendirme yapacağız. Hepinizi bu canlı buluşmaya bekliyoruz!
Kayıt ve Zoom Buluşma Detayları:
 • Programı kaçıranlar için pratiklerin kaydı alınacaktır. Canlı Buluşmalar ve Kayıtları başlığı altında 24 saat içerisinde yüklenmiş olacaktır. Disiplin oluşturabilmek için tüm pratiklere canlı katılmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Program başlamadan ve bittikten sonra olmak üzere iki kez Zoom buluşması yapılacak.
 •  Herkese açık ve ücretsiz ilk ders – ön buluşma 4 Ocak Çarşamba günü saat 20:00’de gerçekleşecek.
 • Buluşmanın günü ve saatinde bu sayfaya ekleyecek olduğumuz Zoom linkinden direkt katılabilirsiniz.
 • Zoom buluşmalarında soru – cevaplara yer verilecek ve tüm soru işaretlerinden arınmanız sağlanacaktır.
 • Alev Şaşırt ve Sırma Sevinç ile “Boyun, Sırt ve Bel Ağrılarına Yönelik Pilates + MiyoYin” kapalı grup çalışması tüm Hapaka üyelerine açıktır. Hapaka üyeliği satın alarak katılabilirsiniz. Üyelik için buraya tıklayın.
 • Hapaka üyeliğinizi başlattıktan sonra, bu sayfaya geri gelerek programa kaydınızı yaptırın.
 • Kaydını gerçekleştirenlerle kapalı bir WhatsApp grubu oluşturacağız. Süreç boyunca rehberlerimiz Alev Şaşırt ve Sırma Sevinç bu grup üzerinden egzersizlerle ilgili veya egzersizlerde kullanılabilecek gerekli materyallerle ilgili bilgileri paylaşıyor olacaklar. Aynı zamanda grupta dileyenlerin deneyimlerini paylaşması için de olanak sunulacak.
 • Sorularınız için 0542 519 50 03’den Hapaka Müşteri İlişkileri ile iletişime geçin (Sesli çağrı, SMS veya Whatsapp), ya da [email protected]’a e-posta gönderin.
Bu kapalı grup süresince izlenmesi önerilen seminerler
Alev Şaşırt kimdir?

2005 yılında Yoga ile tanışan Alev Şaşırt, ilk 200 saatlik Hatha Yoga eğitimini 2015 yılında Naz Şarman ve Mey Elbi’den aldı. Asıl yoğunlaştığı Yin Yoga alanına Berivan Aslan Sungur ile aldığı 200 saatlik eğitimle 2017 senesinde başladı. Ardından Berivan Aslan Sungur ile Yoğunlaştırılmış ve İleri Seviye Yin Yoga ve İşlevsel Anatomi programlarını tamamladı. 2021’de Jo Phee ile 60 saatlik Miyofasyal Gevşetme (MFR) ve Yin Yoga eğitimini alarak, Yoga’da fasya sağlığı üzerine yoğunlaşmıştır. Anatomik farklılıklar üzerine yoğunlaştığı hatha ve yin yoga derslerini, MFR ile harmanlayıp öğrencilerine sunmaktadır. Mühendislik eğitimi ve 10 senelik kurumsal hayat geçmişinin yanında, 7 senedir yoga dersleri vermektedir.

 

Sırma Sevinç kimdir?

Sırma Sevinç 7 yaşında tenis, eskrim ve yüzme ile başlayan spor hayatına, profesyonel olarak eskrim ile devam etti. 2012’de Serotonin Akademi’de pilates, anatomi, omurga hastalıkları, fibromiyalji, skolyoz üzerine olan eğitimlerini tamamladı. Yoga yolculuğunda, yogaya bakışını, öğretmenliğe olan tavrını derinden etkileyen, Yin Yoga ve anatomi eğitimlerini tamamladığı Berivan Aslan Sungur ile öğrenmeye ve derinleşmeye devam etmekte.

Yoganın insanın kendisiyle yeniden bağ kurmasına, yolculuğuna bedenle başlayarak birçok farklı insan hallerini anlamaya kapı araladığına ve içsel çalışmasına çok büyük bir fırsat yarattığına inanıyor. Sırma Sevinç düzenli olarak Yin Yoga, Yin Yogasaj ve Beden Atölyeleri, Pilates, omurga ve eklem sağlığı için genel güçlendirme egzersizleri, farklı meditasyon teknikleri ve enerji çalışmalarını paylaşmaya devam ediyor.

 

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!