Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası

Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 Saat)

Yüz Yüze ve/veya Çevrimiçi & Yüz Yüze İnziva 
Kasım 2023 – Temmuz 2024
Bu program, Yoga Alliance onaylı, uluslararası geçerliliği olan temel yoga uzmanlaşma programıdır. Yavaşlamak, kendisine yakınlaşmak, ruhuna ve bedenine iyi gelecek bir pratiği hayatına kazandırmak isteyen herkes bu programa katılabilir. Yoga deneyimine sahip olmak şart değildir.
Programa katılmak için herhangi bir yoga deneyimine ihtiyaç yoktur.
Programı tamamlayanlar uluslararası geçerliliği olan Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar ve Yin Yoga’yı başkalarıyla paylaşabilirler. 
Program, bilgilerin sindirilebilmesi ve öğrenilenlerin hayata geçirilebilmesi amacıyla 8 aya yayılmıştır. 8 ay içerisinde 7 hafta sonu buluşması ve bir inziva gerçekleştirilir. Hafta sonu buluşmalarına isteyen yüz yüze, isteyen online katılım gösterebilir. (2 hafta sonu buluşması, herkes için online gerçekleşecektir.)
Berivan Aslan Sungur,  bu programda yoganın temellerini, felsefesini, anatomisini aktarmanın yanı sıra, farklı disiplinleri ve hayat deneyimini iç içe geçirerek, Yin Yoga’ya kendi özgün yaklaşımını aktarmaktadır. 
Program süresince yin yogayı dengeleyici yang akışlar da öğretilmektedir. Berivan Aslan Sungur,  yin yoga aracılığıyla açtığı bu alanı, bir çeşit yargısız farkındalık (mindfulness) ve şefkat pratik alanı olarak kullanmakta ve bu yaklaşımı aktarmaktadır.

Mezunlar Ne Dediler ?

Bu program Berivan Aslan Sungur tarafından 2009 senesinde verilmeye başlanmıştır. Türkiye’nin ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’dır.Berivan Sungur bu programda Yin Yoga’nın ötesinde, ciddi bir birikim, deneyim ve disiplinler arası bir yerde duran, kendi Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını aktarmaktadır.

Berivan’ın Yin Yoga pratiğine, yogayı hayatla birlikte ele alan, pratiği bir çeşit yargısız farkındalık (mindfulness) ve şefkat pratiği olarak kullanan, otantik bir yaklaşımı vardır. Bu yaklaşımı psikoloji, sinir sistemi, yoga alanında bilgileri bir araya getirerek aktarmaktadır.

Program, yogaya yapma ve başarma tavırlarını ön plana çıkarmadan, kendi hakikatine yakınlaşmak, meditasyona hazırlanmak, yoga vasıtası ile kendi iç dünyasına bakmak isteyenler ve/veya yogadaki rotasını bu tarafa çevirmek isteyenler için uygundur.

Bu programda, tüm yoga tarzlarına baz oluşturacak çok sağlam anatomi alt yapısı edinirsiniz. Bu alt yapı, kişinin kendi biricik fiziksel özelliklerini tanıması, farklılıklara saygı göstererek yoga pratiğini hayata geçirmesine yardımcı olur. Program boyunca, mindfulness, şefkat, sinir sistemi ve psikoloji bilgileri ile yoganın iç içe geçişlerine, çi, meridyenler, temel meditasyon bilgisi ve uygulamalarına, Yin Yoga’yı dengeleyecek yang akışlara, çakra meditasyon teknikleri ve pranayama uygulamalarına yer verilir.

Program sonunda verilen sertifika, uluslararası geçerliliği olan bir Yoga Alliance sertifikasıdır.

 • Berivan Aslan Sungur ve Yardımcı Eğitmenler ile 8 hafta sonu buluşması
 • Program Asistanları ile çevrimiçi ve/veya yüz yüze buluşmalar
 • Doğa içerisinde, 6 günlük yoğun inziva buluşması
 • Bireysel ve grup ödevleri, mentorlu geri bildirimler ve projeler

Aktarılanları pekiştirmek için buluşmalardan bağımsız olarak, çeşitli grup çalışmaları, okuma ve ödevler yapılır. Her bir katılımcının gelişimi Berivan Aslan Sungur ve program asistanları tarafından yakından takip edilir.

Her yoga tarzına baz oluşturacak temel yoga anatomisi kavramları
•  İskeletimizdeki farklılıkların yogamıza etkisini keşfetme
•  Anatomiyi ezber ve teorik bilginin ötesine taşıyacak, asana bazlı anatomik analizler, anatomiyi kendi yoganıza ve hocalığınıza taşımayı öğrenme
•  Fasya bilgisi ve enerji bedenimiz ile ilişkisi
•  Yoga asana uygulamasına yin ve yang yaklaşımı
•  Yin Yoga uygulamasının ardındaki temel prensipler
•  Yin Yoga asanalarının analizleri, asanaların etkiledikleri kasları, meridyenleri, farklı bedenler için uygulama yöntemlerini, alternatif asanaları, pozlara güvenli giriş ve çıkışları, pozlarda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenme
•  Programdaki yin enerjisini dengeleyecek yang akışları öğrenme (Tao Vinyasa akışları / Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha)
•  Çi, çakra, meridyen kavramlarına giriş
•  Meridyen Teorisi
•  Meditasyon kavramı ve çakra meditasyonu uygulamaları
•  Yoganın felsefesi ve tarihçesi
•  Pranayama uygulamaları
•  Sinir sistemi ve psikoloji biliminin yoga ile ilişkisi, bu bilgiler ışığında hayatımıza aktarabileceklerimiz
•  Farklı enerji eğrilerine ve temalara sahip seanslar planlama
•  Yoga aktarımcısının rolü ve sorumlulukları
•  Yoga öğrencisi ile iletişim, asanalarda yardımcı olma
•  Bol bol yoga seansı verip, değerlendirme, kişisel geri bildirim, mentorluk alma
• İnsanın kendini anlamasına yardımcı olabilecek ve ruhsal, kişisel gelişimi destekleyebilecek okumalar ve satsanglar
• Yoga ve hayatı iç içe geçiren konuşmalar

Bu programa yavaşlamak, kendisine yakınlaşmak, ruhuna ve bedenine iyi gelecek bir pratiği hayatına kazandırmak isteyen herkes katılabilir.

Programa katılmak için, yoga deneyimine ihtiyacınız yoktur.

Program bir yoga uzmanlaşma programıdır, dileyenler süreç sonrasında öğrendiklerini başkalarına da öğretebilir, yoga uzmanı olabilirler. 

Yin Yoga pratiğine başlamak için vücudunuz esnek ya da güçlü olmak zorunda değildir. Uzmanlaşma programını almanıza engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, programa yazılmadan doktorunuzdan görüş alarak, Berivan Aslan Sungur ile görüşmeniz gerekmektedir.

2023-2024 dönemi Temel Yin Yoga Uzmanlaşma programı, Kasım 2023- Temmuz 2024 tarihleri arasındaki 8 aylık dönemi kapsamaktadır.

Bu dönem süresince aşağıda belirtilen sertifika koşullarını yerine getiren katılımcılar Yoga Alliance’a kayıtlı “Teacher Training with Berivan Aslan Sungur” okulundan uluslararası geçerliliği olan 200 saatlik temel yoga uzmanlaşma sertifikası almaya hak kazanırlar.

Berivan Aslan Sungur, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org)

Berivan Aslan Sungur Yoga Alliance ID Numarası : 79947

Sertifika almaya hak kazanmak için:

 • Yüz yüze ve çevrimiçi program buluşmalarının minimum %80’ine canlı katılım zorunludur.
 • Buluşmalarda yüz yüze ve çevrimiçi yoklama alınmaktadır.
 • Katılımcıların, programa canlı katılamama durumu halinde asistanlara eğitim günü öncesinde haber vermeleri gerekmektedir.
 • Canlı katılımın sağlanamadığı günler için o güne ait kayıtların izlenerek, bir özet paylaşımı hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan özet paylaşımlarının, program gününü takip eden 10 gün içerisinde asistanlara iletilmesi gerekmektedir.
 • Program süresince verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları tamamlamak mecburidir.
 • Ödevler, verilişini izleyen bir sonraki buluşma öncesindeki Perşembe günü saat 12.00’a kadar tamamlanmalıdır.
 • Program süresince 25 Yin Yoga dersine katılmak gerekmektedir. Bu dersler Berivan Aslan Sungur’un onayladığı bir stüdyoda / platformda/ Hapaka’da canlı ya da çevrimiçi şekilde olabilir.
 • Belirlenen tarihteki program inzivasına katılmak zorunludur.

Yin yoga derslerine katılımı desteklemek amacıyla, Berivan Aslan Sungur’un kurucularından olduğu Hapaka platformunda program katılımcılarına özel, ekstra indirimli bir üyelik tanımlanır.

Program ile ilgili tüm sorularınız için [email protected]‘dan Damla Sakallı’ya yazabilir ya da kendisine 0542 201 70 78 numaradan arama ya da whatsapp ile ulaşabilirsiniz.

Program ücreti 39.500 TL‘dir. (KDV dahil)

Kredi kartına 12 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. 

İnzivanın konaklama ve ulaşım bedeli program bedeline dahil değildir.

Program Ücreti İade Politikası: 
4 Ekim 2023 tarihine kadar
herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.

20 Kasım 2023 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’sini iade edilir. 

20 Kasım 2023’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı Kasım 2023- Temmuz 2024 tarihleri arasında düzenlenen Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz. 

Organizasyon: Bros Tourizm tarafından yapılmaktadır (Tursab Acentası Tuncel Turizm İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. – www.brosgroup.net). Ulaşım ve konaklama opsiyonları için tesis ile iletişime geçmelisiniz.

Hafta sonu Buluşma Takvimi :

 • Buluşma: 25-26 Kasım 2023 Herkes için online 10:00-18:00
 • Buluşma: 16-17 Aralık 2023 İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00
 • Buluşma: 6-7 Ocak 2024 İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00
 • Buluşma: 10-11 Şubat 2024 İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00
 • Buluşma: 2-3 Mart 2024 İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00
 • Buluşma: 30-31 Mart 2024 İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00

  Bu buluşmalar Fındıklı’daki çok merkezi ve rahat bir lokasyonda bulunan Istanbul Healing Academy’nin stüdyosunda gerçekleşecektir.

 • Buluşma :27-28 Nisan 2024  İsteyen online isteyen yüz yüze 10:00-18:00 (Bu son hafta sonu buluşması İstanbul Retreat Center’da olacaktır. İsteyen konaklamalı kalabilir, isteyen Beykoz’daki merkeze İstanbul’dan gidip gelerek eğitime katılabilir.)
 • İnziva yeri: 2-7 Temmuz 2024. Kamp yeri burada belirtilecektir.

Çevrimiçi ve yüz yüze katılım opsiyonu buluşma saatleri : Cumartesi – Pazar 10.00-18.00

 • Ek Buluşmalar: 7 Aralik 2023,
  18 Ocak 2024, 20 Mart 2024, 18 Nisan 2024 ve 23 Mayıs 2024.
  20.30-22.30 saatleri.

Program süresince, ara ara asistanlar ile birkaç saatlik pekiştirici ek dersler yapılacaktır. Ek derslerin gün ve saatleri ve frekansı, eğitim süresince ihtiyaca göre ayarlanacaktır. 

Çevrimiçi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak gerçekleştirilecektir.

Bu program kayıtları kapanmıştır, yeni açılacak program için buraya tıklayıp bilgi alabilirsiniz ya da daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve 0542 201 70 78 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2006 senesinden beri yogada Yin Yoga alanına odaklanmış, Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncülük yapmıştır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı hayata geçirmiştir ve bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiştir.

Yoga dışında psikoloji, travma, somatik egzersizler, sinir sistemi, anatomi, astroloji gibi alanlarda çeşitli eğitimler almıştır. Yin Yoga ile tuttuğu alan, yıllar içerisinde şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasına evrilmiştir. Yogayı günümüz modern insanının hakikatini anlaması, kendi ile bağlantıya geçmesi için bir araç olarak kullanmaktadır. Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları hala yoga hocalarına eğitim verdiği alanlardır. Bunlar dışında birey ve kurumlara sinir sistemi güçlendirme, regülasyon, somatik pratikler, meditasyon ve kendine annelik gibi eğitimler vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de, IFM’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 25 seneden uzun süredir yoga ve çeşitli içsel çalışma alanlarında eğitimler, formasyonlar almakta olan Berivan, kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta; sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Bu alanlarda konuşmalar yapmakta ve yazmaktadır. Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Dünyahali gibi çeşitli mecralarda yazıları bulunmaktadır.

İnsanlara hayattaki zorlanmalarında farklı araçlarla rehberlik ve destek sunan  www.hapaka.com adlı dijital platformun kurucu ortaklarındandır. Yuvam Dünya derneği eğitim kurulu üyelerindendir. İklim krizi alanında farkındalık yaratmak için gönüllü olarak çalışmaktadır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar. Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır. Berivan, öğrencilerine pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak kendi pratiğini bulmayı öğretmektedir.

Berivan’ın Yin Yogaya yaklaşımı hocaları Paul ve Suzee Grilley’nin yaklaşımları ile benzeşmekle birlikte, zaman içerisinde oldukça özgün bir hal almıştır. Berivan bugün, yogayı günümüz modern insanının hakikatine yaklaşması, kendisine şefkatle annelik etmeyi öğrenmesi için bir rehberlik alanı olarak kullanmaktadır.

Psikoloji, sinir sistemi, travma, bağlanma, somatik pratikler, astroloji, anatomi gibi farklı alanlarda aldığı eğitimlerle, yoga bilgisini bir araya getirmektedir. Yin Yoga’ya yaklaşımı şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasıyla benzeşmektedir. Berivan buna “Kendine Annelik” adını vermektedir.

Duygu Ela Erdoğan Kimdir?

2009’da yogayla tanışan Duygu Elâ bu yolculukta, ilk 200 saatlik hocalık eğitimini Hatha Yoga üzerine Çağ Rical Gürle’den aldı. Ardından yine Çağ ile Meridyenler ve Beş Element üzerine eğitimlerini devam ettirdi. Hocalık eğitimlerine Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Hocalık Eğitimi ile devam ettikten sonra Berivan’la 300 saat ileri seviyeyi tamamladı. Zeynep Aksoy ile Yoga Tarihi ve Felsefesi, Deniz Bağan ile Psoas Modülü’nü çalıştı. Nur Sakallı ile Hamile Yogası eğitimini bitirdi. Uzun yıllar Berivan Aslan Sungur’un eğitimlerindeki asistanlık deneyiminden sonra 1.5 yıldır da eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak çalışmaya devam ediyor. Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri veriyor.

İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu olan Duygu Ela şu anda yine aynı üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Yoganın yanı sıra takı tasarımcısı olan Duygu Ela’nın L’atelier D’ela adında bir markası da bulunuyor.

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogayı deneyimleyen ve girdiği ilk yoga dersinden sonra yogaya karşı büyük bir merak beslemeye başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde 4 sene boyunca asistanlık yapmış ve 2021 yılından beri de kendisinin yin yoga alanındaki eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak görev almaktadır.

Yin yoganın yanı sıra yoga yolculuğunda hamile yogası, çocuk yogası, restoratif yoga, Tao Vinyasa gibi alanlarda da eğitimler almıştır ve bu alanlarda da aktif olarak dersler sunmaktadır.

Aynı zamanda Güney Amerika Şamanizmi konusu ile ilgilenmekte ve bu alanda 2019 yılından beri Peru’daki çeşitli şamanlardan eğitimler almaktadır. Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.