Şu anki durum
Kayıtlı Değilsin
Fiyat
Program Sayfası
Başlamak
This kurs is currently closed

Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (200 Saat)

Yüz Yüze ve/veya Çevrimiçi & Yüz Yüze İnziva 
Kasım 2024 – Temmuz 2025
Bu program, Yoga Alliance onaylı, uluslararası geçerliliği olan temel yoga uzmanlaşma programıdır. Yavaşlamak, kendisine yakınlaşmak, ruhuna ve bedenine iyi gelecek bir pratiği hayatına kazandırmak isteyen herkes bu programa katılabilir.
Programa katılmak için herhangi bir yoga deneyimi şart değildir.
Programı tamamlayanlar uluslararası geçerliliği olan Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar ve Dünya’nın her yerinde Yin Yoga pratiği sunabilir olurlar.
Program, bilgilerin sindirilebilmesi ve öğrenilenlerin hayata geçirilebilmesi amacıyla 8 aya yayılmıştır. 8 ay içerisinde, 7 hafta sonu buluşması, bazı haftaiçi akşam buluşmaları gerçekleşir ve 6 günlük yüz yüze bir inziva tamamlanır. Hafta sonu buluşmalarının ilk 3 ü herkes için online gerçekleşecektir. Bu işlenecek konuların verimi için bu şekilde organize edilmiştir. Kalan buluşmalarda hibrid katılım imkanı sunulur; isteyen yüz yüze, isteyen online katılım gösterebilir. İnziva herkes için yüz yüze gerçekleşecektir.
Program yin yoganın temelleri ve esaslarının yanı sıra, yin yogayı dengeleyici bazı yang akışlar, yoga felsefesi, meditasyon, nefes pratikleri, fasya meridyen teorisi, çakralar, çok kapsamlı bir anatomi bilgisi, dersleri destekleyici sinir sistemi teorisi, kendine yargısız farkındalıkla ve şefkatle yaklaşmanın bir beden pratiği aracılığı ile sunulmasını ve tüm bunların hayatla ilişkisi ve hayata entegrasyonunu aktarmaktadır.
Berivan Aslan Sungur, yin yoga aracılığıyla açtığı bu alanı, bir çeşit yargısız farkındalık (mindfulness) ve şefkat pratik alanı olarak kullanmakta, tamamladığı ve/veya almakta olduğu beden psikoterapisi ekolleri, travma uygulayıcı eğitimleri gibi farklı psikoloji sistemleri ile yin yoga alanını iç içe geçirmekte ve özgün bir yaklaşım sunmaktadır.
Bu programda kendisine Yin Yoga alanındaki deneyimli hocalardan Duygu Ela Erdoğan ve Didem Uycan Yılmaz eşlik etmektedir.

Mezunlar Ne Dediler ?

Yin Yoga Uzmanlaşma Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız varsa veya programa yazılmadan önce eğitmenlerimiz ile tanışmak, programa dair konuşmak, süreci kendilerinden dinlemek istiyorsanız; 30 Mayıs Perşembe 20:30 – 22:30 saatleri arasında tanıtım buluşmasına davetlisiniz. 

 

Yin Yoga Uzmanlaşma Programımız ile ilgileniyor ancak karar vermek için yanıt bekleyen sorularınız varsa veya programa yazılmadan önce eğitmenlerimiz ile tanışmak, programa dair konuşmak, süreci kendilerinden dinlemek istiyorsanız; aşağıdakileri tarihlerde gerçekleşecek tanıtım buluşmalarına  davetlisiniz:
30 Mayıs Perşembe 20:30-22:30 (Tanışma/ Soru- Cevap)
25 Haziran Salı 20:30-22:30 (Tanışma/ Soru- Cevap)
17 Eylül Salı 20:00 – 21:00 (Tanışma/ Soru- Cevap) 21:00 – 22:30 (Berivan ile pratik)
Ücretsiz tanıtım buluşmalarına katılmak için buraya tıklayıp formu doldurabilirsiniz.

Bu program Berivan Aslan Sungur tarafından 2009 senesinde verilmeye başlanmıştır. Türkiye’nin ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’dır.Berivan Sungur bu programda Yin Yoga’nın ötesinde, ciddi bir birikim, deneyim ve disiplinler arası bir yerde duran, kendi Yin Yoga’ya özgün yaklaşımını, yardımcı eğitmenler Didem Uycan Yılmaz ve Duygu Ela Erdoğan ile birlikte aktarmaktadır.

Berivan’ın Yin Yoga pratiğine, yogayı hayatla birlikte ele alan, pratiği bir çeşit yargısız farkındalık (mindfulness) ve şefkat pratiği olarak kullanan, otantik bir yaklaşımı vardır. Bu yaklaşımı psikoloji, sinir sistemi, yoga alanında bilgileri bir araya getirmektedir.

Program, yogaya yapma ve başarma tavırlarını ön plana çıkarmadan, kendi hakikatine yakınlaşmak, meditasyona hazırlanmak, yoga vasıtası ile kendi iç dünyasına bakmak isteyenler ve/veya yogadaki rotasını bu tarafa çevirmek isteyenler için uygundur.

Bu programda, tüm yoga tarzlarına baz oluşturacak çok sağlam anatomi alt yapısı edinirsiniz. Bu alt yapı, kişinin kendi biricik fiziksel özelliklerini tanıması, farklılıklara saygı göstererek yoga pratiğini hayata geçirmesine yardımcı olur. Program boyunca, mindfulness, şefkat, sinir sistemi ve psikoloji bilgileri ile yoganın iç içe geçişlerine, çi, meridyenler, temel meditasyon bilgisi ve uygulamalarına, Yin Yoga’yı dengeleyecek yang akışlara, çakra meditasyon teknikleri ve pranayama uygulamalarına yer verilir.

Program sonunda verilen sertifika, uluslararası geçerliliği olan bir Yoga Alliance sertifikasıdır.

 • Berivan Aslan Sungur ve Yardımcı Eğitmenler ile 7 hafta sonu, 6 hafta içi buluşma
 • Doğa içerisinde, 6 günlük yoğun inziva buluşması
 • Bireysel ve grup ödevleri, mentorlu geri bildirimler, asistanlarla ek dersler ve projeler

Aktarılanları pekiştirmek için buluşmalardan bağımsız olarak, çeşitli grup çalışmaları, okuma ve ödevler yapılır. Her bir katılımcının gelişimi Berivan Aslan Sungur ve program asistanları tarafından yakından takip edilir.

Her yoga tarzına baz oluşturacak temel yoga anatomisi kavramları
•  İskeletimizdeki farklılıkların yogamıza etkisini keşfetme
•  Anatomiyi ezber ve teorik bilginin ötesine taşıyacak, asana bazlı anatomik analizler, anatomiyi kendi yoganıza ve hocalığınıza taşımayı öğrenme
•  Fasya bilgisi ve enerji bedenimiz ile ilişkisi
•  Yoga asana uygulamasına yin ve yang yaklaşımı
•  Yin Yoga uygulamasının ardındaki temel prensipler
•  Yin Yoga asanalarının analizleri, asanaların etkiledikleri kasları, meridyenleri, farklı bedenler için uygulama yöntemlerini, alternatif asanaları, pozlara güvenli giriş ve çıkışları, pozlarda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenme
•  Programdaki yin enerjisini dengeleyecek yang akışları öğrenme (Tao Vinyasa akışları / Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha)
•  Çi, çakra, meridyen kavramlarına giriş
•  Meridyen Teorisi
•  Meditasyon kavramı ve çakra meditasyonu uygulamaları
•  Yoganın felsefesi ve tarihçesi
•  Pranayama uygulamaları
•  Sinir sistemi ve psikoloji biliminin yoga ile ilişkisi, bu bilgiler ışığında hayatımıza aktarabileceklerimiz
•  Farklı enerji eğrilerine ve temalara sahip seanslar planlama
•  Yoga aktarımcısının rolü ve sorumlulukları
•  Yoga öğrencisi ile iletişim, asanalarda yardımcı olma
•  Bol bol yoga seansı verip, değerlendirme, kişisel geri bildirim, mentorluk alma
• İnsanın kendini anlamasına yardımcı olabilecek ve ruhsal, kişisel gelişimi destekleyebilecek okumalar ve satsanglar
• Yoga ve hayatı iç içe geçiren konuşmalar

Bu programa yavaşlamak, kendisine yakınlaşmak, ruhuna ve bedenine iyi gelecek bir pratiği hayatına kazandırmak isteyen herkes katılabilir.

Programa katılmak için, yoga deneyimine ihtiyacınız yoktur.

Program bir yoga uzmanlaşma programıdır, dileyenler süreç sonrasında öğrendiklerini başkalarına da öğretebilir, yoga uzmanı olabilirler. 

Yin Yoga pratiğine başlamak için vücudunuz esnek ya da güçlü olmak zorunda değildir. Uzmanlaşma programını almanıza engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, programa yazılmadan doktorunuzdan görüş alarak, Berivan Aslan Sungur ile görüşmeniz gerekmektedir.

2024-2025 dönemi Temel Yin Yoga Uzmanlaşma programı, Kasım 2024- Temmuz 2025 tarihleri arasındaki 8 aylık dönemi kapsamaktadır.

Bu dönem süresince aşağıda belirtilen sertifika koşullarını yerine getiren katılımcılar Yoga Alliance’a kayıtlı “Teacher Training with Berivan Aslan Sungur” okulundan uluslararası geçerliliği olan 200 saatlik temel yoga uzmanlaşma sertifikası almaya hak kazanırlar.

Berivan Aslan Sungur, uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşu tarafından E-RYT 500 – RYT 500 sertifikasına sahiptir. (www.yogaalliance.org)

Berivan Aslan Sungur Yoga Alliance ID Numarası : 79947

Sertifika almaya hak kazanmak için:

 • Yüz yüze ve çevrimiçi program buluşmalarının minimum %80’ine canlı katılım zorunludur.
 • Buluşmalarda yüz yüze ve çevrimiçi yoklama alınmaktadır.
 • Katılımcıların, programa canlı katılamama durumu halinde asistanlara eğitim günü öncesinde haber vermeleri gerekmektedir.
 • Canlı katılımın sağlanamadığı günler için o güne ait kayıtların izlenerek, bir özet paylaşımı hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan özet paylaşımlarının, program gününü takip eden 10 gün içerisinde asistanlara iletilmesi gerekmektedir.
 • Program süresince verilen bireysel çalışmalar, grup çalışmaları, ödevler ve okumaları tamamlamak mecburidir.
 • Ödevler, verilişini izleyen bir sonraki buluşma öncesindeki Perşembe günü saat 12.00’a kadar tamamlanmalıdır.
 • Program süresince 25 Yin Yoga dersine katılmak gerekmektedir. Bu dersler Berivan Aslan Sungur’un onayladığı bir stüdyoda / platformda/ Hapaka’da canlı ya da çevrimiçi şekilde olabilir.
 • Belirlenen tarihteki program inzivasına katılmak zorunludur.

Yin yoga derslerine katılımı desteklemek amacıyla, Berivan Aslan Sungur’un kurucularından olduğu Hapaka platformunda program katılımcılarına özel, ekstra indirimli bir üyelik tanımlanır.

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve 0542 201 70 78 numaralı telefondan  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Program ücreti 88.000 TL‘dir (KDV dahil).

Ekstra avantajlı erken ödeme fiyatı: 59.000 TL – 28 Haziran 2024 tarihine kadar geçerlidir.

Avantajlı erken ödeme fiyatı: 75.000 TL – 24 Eylül 2024 tarihine kadar geçerlidir.

Kredi kartına 12 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. 

İnzivanın konaklama ve ulaşım bedeli program bedeline dahil değildir.


Program Ücreti İade Politikası: 

24 Eylül 2024 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.

10 Ekim 2024 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’sini iade edilir. 

1 Kasım 2024’den itibaren program dökümanları ve program sayfaları katılımcılara açılmış olacağı için ücret iadesi mümkün değildir.

Program ücreti ve katılım hakkı Kasım 2024- Temmuz 2025 tarihleri arasında düzenlenen Temel Yin Yoga Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz. 

Organizasyon: Bros Tourizm tarafından yapılmaktadır (Tursab Acentası Tuncel Turizm İth. İhr. ve Tic. Ltd. Şti. – www.brosgroup.net). Ulaşım ve konaklama opsiyonları için tesis ile iletişime geçmelisiniz.

Açılış ve Oryantasyon Buluşması

6 Kasım 2024 Çarşamba 20:00 – 22:30 (herkes için online)

Anatomi, İşlevsel Yaklaşım, Fasya , Meridyen Teorisi ve Sinir Sistemi Modülleri

9-10 Kasım 2024 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (herkes için online)

28 Kasım 2024 Perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

30 Kasım- 1 Aralık 2024 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (herkes için online)

19 Aralık 2024 Perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

21-22 Aralık 2024 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (herkes için online)

Bu modüller Berivan Aslan Sungur tarafından, içeriğin verimini arttırmak adına, tamamen online gerçekleşecektir.

Yin Yoganın Esasları, Yaklaşım, Asanalar, Pranayama, Meditasyon, Çakralar & Meridyenler, Hocalığı Geliştirme Modülleri

11 Ocak 2025 Cumartesi 10:00 – 18:00 (hibrid / seçim imkanı : isteyene yüz yüze, isteyene online)

12 Ocak 2025 Pazar 10:00 – 18:00 (herkes için online)

8-9 Şubat 2025 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (hibrid / seçim imkanı : isteyene yüz yüze, isteyene online)

6 Mart Perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

8-9 Mart 2025 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (hibrid / seçim imkanı : isteyene yüz yüze, isteyene online)

12-13 Nisan 2025 Cumartesi – Pazar 10:00 – 18:00 (hibrid / seçim imkanı : isteyene yüz yüze, isteyene online)

8 Mayıs Perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

19 Haziran Perşembe 20:30 – 22:30 (herkes için online)

Bu modüller ağırlıklı hibrid gerçekleşecektir. Hibrid buluşmalarda, katılımcılara online ya da yüz yüze iki farklı katılım imkanı sunulur. Hibrid gerçekleşecek buluşmaların tümü, yüz yüze katılımcılar için, İstanbul’da merkezi bir lokasyonda gerçekleşir.

İnziva
1-6 Temmuz 2025 Salı-Pazar / 5 gece 6 gün (Yeri duyurulacaktır.)

İnzivadaki konaklama ücreti eğitim ücretine dahil değildir.

Çevrimiçi buluşmalar Zoom üzerinden hapaka.com platformu kullanılarak gerçekleştirilecektir.

12 aya kadar taksit imkanı olan kredi kartları:

Banka transferi için: [email protected] veya 0542 201 70 78  (Çağrı, Whatsapp)

Program ile ilgili daha fazla bilgi ve tüm sorularınız için
program koordinatörü Ece Örken’e [email protected] e-posta adresinden ve
0542 201 70 78 numaralı telefondan
  (Çağrı, SMS, Whatsapp) ulaşabilirsiniz.

Berivan Aslan Sungur kimdir?

Berivan Aslan Sungur 2000 senesinde yoga ile tanışmış, yurtiçi ve yurtdışında farklı birçok tarzda yoga eğitimi almış; 2006 senesinde özellikle Yin Yoga alanına odaklanmıştır. 2009 yılında Türkiye’deki ilk Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı hayata geçirmiştir ve bu alanda yüzlerce hoca yetiştirmiştir. Yin Yoga’nın Türkiye’de yaygınlaşması ve sevilmesinde öncü rol oynamıştır.

Yoga dışında psikoloji, travma, mindfulness, sinir sistemi, anatomi, astroloji gibi alanlarda eğitimler almıştır. Integral Somatik Psikoloji, Somatik Bağlanma Terapisi, bir beden psikoterapisi yöntemi olan Bodynamics temel eğitimlerini tamamlamıştır. Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Eğitimi’ne ve psikoloji yüksek lisansına halen devam etmektedir.  

Derslerinde yoga bilgisini, psikoloji, sinir sistemi bilimsel verileri ile bir araya getirmekte; yin yogayı somatik pratikler ile iç içe, bir çeşit iç çalışma alanı olarak sunmaktadır. Bu alan, hayatın koşturmacası ve yoğunluğu içinde sıkışmış, kendine şefkat göstermekte zorlanan, hakikatinden çoğunlukla kopuk yaşayan günümüz modern insanı için; kendi hakikati ile bağlantıya geçtiği ve dönüştüğü şefkatli bir kucak niteliğindedir.

Yin Yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, yogaya işlevsel yaklaşım ve anatomik poz analizleri alanları yoga hocalarına 15 senedir verdiği eğitimler arasıdadır. Birey ve kurumlara, ayrıca sinir sistemi güçlendirme, regülasyon, somatik pratikler, meditasyon ve Kendime Annelik gibi bütünsel eğitimler vermektedir.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur; Paris’de, IFM’de Moda ve Tekstil İşletmesi masterı yapmıştır. Evlidir, iki oğlu vardır. 25 seneden uzun süredir yoga ve çok çeşitli içsel çalışmaların içerisindedir. Kendi hayat deneyimlerinden damıttıklarını, yoga öğretisi ile iç içe geçirmeye çalışmakta ve sıradan bir hayatın içinde, yogayı, teslimiyeti ve özgürlüğü aramaktadır. Bu alanlarda konuşmalar yapmakta ve yazılar yazmaktadır. Hthayat, Cnnturk iyilik sağlık, Yoga Journal Türkiye, Dünyahali, Formsante, Pozitif gibi dergilerde yazıları yayınlanmıştır.

Berivan, insanlara hayattaki zorlanmalarında farklı araçlarla rehberlik ve destek sunan  www.hapaka.com adlı dijital platformun kurucu ortaklarındandır. İklim krizi konusunda farkındalık yaratmak adına, Yuvam Dünya Derneği eğitim kurulunda yer almaktadır.

www.berivanaslansungur.com

Berivan Aslan Sungur’un bakış açısıyla Yin Yoga

Yin Yoga, her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılır. Bedene esneklik kazandırır. Hem zihni hem de bedeni meditasyona hazırlar. Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine bakmasına vurgu yapar. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır. Berivan, öğrencilerine pozlara ezbere girmeyi öğretmek yerine, birlikte bedenini tanıyarak, anlayarak, her gün, kişinin o günkü hakikatini baz alarak kendi pratiğini bulmayı öğretmektedir.

Berivan’ın Yin Yogaya yaklaşımı hocaları Paul ve Suzee Grilley’nin yaklaşımları ile benzeşmekle birlikte, zaman içerisinde oldukça özgün bir hal almıştır. Berivan bugün, yogayı günümüz modern insanının hakikatine yaklaşması, kendisine şefkatle annelik etmeyi öğrenmesi için bir rehberlik alanı olarak kullanmaktadır.

Psikoloji, sinir sistemi, travma, bağlanma, somatik pratikler, astroloji, anatomi gibi farklı alanlarda aldığı eğitimlerle, yoga bilgisini bir araya getirmektedir. Yin Yoga’ya yaklaşımı şefkati merkez alan bir farkındalık çalışmasıyla benzeşmektedir. Berivan buna “Kendine Annelik” adını vermektedir.

Duygu Ela Erdoğan Kimdir?

2009’da yogayla tanışan Duygu Elâ bu yolculukta, ilk 200 saatlik hocalık eğitimini Hatha Yoga üzerine Çağ Rical Gürle’den aldı. Ardından yine Çağ ile Meridyenler ve Beş Element üzerine eğitimlerini devam ettirdi. Hocalık eğitimlerine Berivan Aslan Sungur ile 200 saat Yin Yoga Hocalık Eğitimi ile devam ettikten sonra Berivan’la 300 saat ileri seviyeyi tamamladı. Zeynep Aksoy ile Yoga Tarihi ve Felsefesi, Deniz Bağan ile Psoas Modülü’nü çalıştı. Nur Sakallı ile Hamile Yogası eğitimini bitirdi. Uzun yıllar Berivan Aslan Sungur’un eğitimlerindeki asistanlık deneyiminden sonra 1.5 yıldır da eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak çalışmaya devam ediyor. Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri veriyor. Duygu Elâ  anatomik farklılıkları gözeterek bedene şefkat ve farkındalıkla yaklaşan bir yoga tarzını benimsemiştir. Klinik psikolog Arielle Schwartz yogaya yaklaşımını çokça etkilemektedir. Yogayı insana her haliyle olana kucak açan bir alan olarak görmekte, bedeni hem fiziksel hem de sinir sistemi üzerinde etkili pozlar ve pratikler üzerinde çalıştırmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı mezunu olan Duygu Ela şu anda yine aynı üniversitede Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Yoganın yanı sıra takı tasarımcısı olan Duygu Ela’nın L’atelier D’ela adında bir markası da bulunuyor.

Didem Uycan Yılmaz Kimdir?

İlk kez 2010 yılında yogaya başlayan Didem Uycan Yılmaz yıllar içinde hatha, vinyasa, ashtanga gibi farklı yoga tarzlarını deneyimledikten sonra 2016 yılında katıldığı 200 saatlik Berivan Aslan Sungur – Yin Yoga Temel Eğitimi’nde Berivan Aslan Sungur’un yogayı hayatın içine taşıma bakış açısından çok etkilenmiştir ve bu alanda eğitimini devam ettirmeye karar vermiştir. Berivan Aslan Sungur’un farklı eğitimlerine katılmış ve kendisi ile 500 saatlik bir eğitim sürecini tamamlamıştır. Berivan Aslan Sungur’un çeşitli eğitimlerinde 4 sene boyunca asistanlık yapmış ve 2021 yılından beri de kendisinin yin yoga ve Tao Vinyasa alanındaki eğitimlerinde yardımcı eğitmen olarak görev almaktadır.

Temel Tao Vinyasa serileri ile 2016 yılında Berivan Aslan Sungur’un Temel Yin Yoga eğitiminde tanışmış ve 2019 yılında da yine kendisinin açtığı Tao Vinyasa Uzmanlaşma Eğitimi’ne katılarak yeni serileri öğrenmiştir. O tarihten itibaren farklı mecralarda aktif olarak Tao Vinyasa dersleri vermektedir.

Ayrıca Nilüfer Devecigil ve Berivan Aslan Sungur’dan Tam İnsan Olmanın Psikolojisi eğitimini ve bunun yanı sıra Somatik Deneyimleme Giriş Semineri’ni almıştır. Edindiği sinir sistemi bilgilerini verdiği yoga derslerine dahil etmektedir. Derslerinde katılımcılara kendi iç seslerini  fark etmeye davet eden, beden farklılıklarını gözeten ve şefkatli bir alan açmaktadır.

Güney Amerika Şamanizmi konusu ile de ilgilenmekte olan Didem, bu alanda 2019 yılından beri Peru’daki İnka Şamanizmi’nin doğal mirasçıları olan Apaza ailesinin çeşitli üyeleri ile Alberto Villoldo’dan İnka Şamanizmi ve enerji bedeni üzerine eğitimler almaktadır.

Farklı disiplinlerden edindiği bilgileri yoga ile harmanlayarak temas ettiği kişilere aktarmak niyetiyle çalışmalar yapmaktadır.

Bu programın kayıtları kapanmıştır. Diğer içerikler için programlar veya kapalı gruplar sayfamızı ziyaret edebilir veya 0542 519 5003 numaralı telefondan bize ulaşarak bilgi alabilirsin. Hapaka platformu üzerinden alacağın çeşitli programlarla, farklı alanlarda uzmanlaşabilir, hayatta sana iyi gelecek alanlarda kendi pratiğini ve teorik donanımını geliştirebilirsin.
Hapaka ile şimdi kendin için bir adım at!