Özge Lokmanhekim

Seyahat tutkunu bir yazar. İstanbul’da doğdu ve bu şehirde yaşıyor. Anne olduktan sonra severek yaptığı avukatlık mesleğine ara verip eşi ve oğluyla birlikte gezdiği şehirleri resimli çocuk kitaplarında anlatmaya başladı. Seyahat notlarını ve fotoğraflarını kişisel web sitesi ozgelokmanhekim.com’da paylaşıyor.

Web sitesi dışında Forbes Türkiye, Elele, Pegasus, World Wide Traveller ve İstanbul Life başta olmak üzere pek çok dergide seyahat yazıları yayımlandı. Bebeğimle Elele, All For Kids ve Baby&You dergilerinde anne ve çocuk ile çocukla seyahat konularında köşe yazarlığı yaptı. Üç sene boyunca Milliyet Gazetesi’nde anne&çocuk köşesini hazırladı. Hürriyet Gazetesi Pazar Eki’nde oğluyla gezdiği yerleri okurlarla paylaşıyor. Taş Kağıt Makas Atölyesi’nde uzmanlarla birlikte “Duyguları Anlatan Çocuk Kitapları” konusunda seminerler verdi.

Çocuklar için yazdığı 14 resimli çocuk kitabı bulunuyor. Çocukların kitap okuyarak büyümesini desteklemek için interaktif okuma atölyeleri ile veli ve öğretmen seminerleri düzenliyor. En büyük dileği eşi ve oğluyla dünyayı gezmek.

Özge Lokmanhekim Pratikleri