Kıvılcım Kıran Gen

Uzm. Kinik Psikolog – Psikoterapist, Mindfulness ve Şefkat Eğitmeni

MindCare Ortak Kurucu

Kıvılcım 2015 yılından beri mindfulness ve şefkat konuları ile ilgileniyor ve 2016 yılından beri akredite mindfulness, 2020 yılından beri de Şefkat eğitmeni.  Üzerine çalışıp, düşünmeyi, paylaşmayı en çok sevdiği konular toksik stres, tükenmişlik, kaygı, anlam, kompleks travma, travma sonrası gelişim ve şefkat.

Mindfulness eğitmenlik eğitimini İngiltere’de Oxford Üniversitesi (Mindfulnes Temelli Bilişsel Terapi) ve Bangor Üniversitesi’nde (Mindfulnes Temelli Stres Azaltma ve Bilişsel Terapi) ve Almanya merkezli IMA (Institute of Mindfulness Based Approaches)’da  alan Kıvılcım ayrıca Paul Gilbert’ın kurucusu olduğu Compassionate Mind Merkezinden şefkat odaklı terapi üzerine eğitimler aldı ve Şefkatli Zihin Programı eğitmenidir.  Travma çözümlemesi alanlarında ise Somatik Deneyimleme ve EMDR ekollerinin yanısıra Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını kullanmaktadır. Psikodinamik alanda Doğan Şahin’den eğitimler almış ve Gottman Çift Terapisi eğitimini 1. Düzeyde tamamlamıştır.

Tarih ve Psikoloji alanlarında lisans, Klinik Psikoloji ve Örgütsel Psikoloji alanında da yüksek lisans derecelerine sahip olan Kıvılcım, Mindfulness ve Şefkat yaklaşımları kullanarak düzenli olarak psikoeğitim grupları düzenlemekte, bireysel ve çift psikoterapisi, koçluk – mentörlük çalışmaları yapmakta ve kurumsal eğitimler düzenlemektedir.

Kıvılcım ayrıca ortak kurucusu olduğu Mindcare Academy’de Mindfulness ve Şefkat Eğitmenliği Uzmanlık programları düzenlemektedir.

 

Kıvılcım Kıran Gen Pratikleri

Kıvılcım Kıran Gen Seminerleri