Kader Erdem

Kader Erdem, Mülkiye Ekonomi mezunu. Aynı alanda İtalya’da tam burslu ve tezli master yaptı. 13 yıllık bir kurumsal yöneticilik deneyimine sahip. Yurtiçi ve yurtdışında (Milano) sektörün en büyük bankalarında başarılı bir kariyerin ardından 2016 yılında ikizlerinin doğumu ile birlikte çocuklarına kendisi bakmak istediği için bankacılık meslek hayatına son verdi.

Çocukluk yıllarından beri asıl ilgi alanı olan ve 2010 yılından beri eğitimlerini almaya başladığı, psikoloji, felsefe, nörobilim, sinir sistemi, davranış bilimleri, insan beyni, pozitif psikoloji gibi alanlara daha fazla yoğunlaşabilmek için yıllardır içinde olduğu kurumsal hayatı ve yoğun şehir yaşamını bırakarak şehrin dışında daha sade bir yaşama geçti. 5 yıl boyunca, doğanın içinde, sessiz ev yaşamında sadece çocukları hayvanları ve bahçesi ile ilgilendi ve ‘’durmayı’’ ilk kez bu kadar uzun süre deneyimlediği bu süreçte, iç dünyasında derin bir yolculuğa çıktı. Çocuklarını tek başına büyütürken kalan tüm vaktinde farkındalık, şefkat ve nezaket alanında okumak, eğitim almak, araştırmak ve bilgisini deneyimini paylaşmak en büyük tutkusu oldu.

Bu dönemde yurtiçinden ve yurtdışından eğitimler almaya devam etti. İspanya’dan Mindful Academy Solterreno’da MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) Eğitmenlik Eğitimini tamamladı. Advayta Yoga 200 saatlik Yoga Uzmanlık Eğitimini bitirdi. Amerika’da Chris Germer ve Kristin Neff tarafından yönetilen Center For Mindful Self Compassion kurumundan 10 Haftalık MSC (Mindful Self Compassion – Öz Şefkat) eğitimi aldı.
Bunlar dışında, Oxford Üniversitesi yaz okulunda Nörobilim eğitimi, Temel Nefes Eğitimi, Mindfulness Eğitimi, Budizm’in Temelleri gibi eğitimler aldı. Integral Teori, Polivagal Teori gibi konularda birçok seminere katıldı. Bu yıllarını, en üretken zamanı ve hayatının en uzun inzivası olarak tanımlıyor. Kader şu anda her ay düzenli olarak MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) kursu açıyor, özel birebir ve grup olarak Yin Yoga dersleri vermeye devam ediyor, seminerler ve atölyeler düzenliyor.

Mindfulness Temelli Doğum ve Ebeveynlik alanında da ilerlemeye başlayan Kader’in en büyük arzusu, ikizlerini tek başına büyütmüş olmasının verdiği tecrübeyle ve Mindfulness alanındaki tüm çalışmaları, bilgi ve deneyimi ile anne babalara sakin, sağlam, dengeli ve şefkatli ebeveynlik yolunda destek olabilmek. Kader ilk başta, kendi, günlük, düzenli, kişisel pratiğine çok önem veriyor ve deneyimlemediği hiçbir şeyi eğitimlerine dahil etmiyor. Farkındalık ve nezaket dolu bir yaşama adanmış ve doğadan, sanattan ve çocuklardan beslenen Kader’in hayatta aradığı tek şey ‘Kendi Gerçeği’. Adanmışlığı ise hayatta kendi gerçeğini arayan herkese onu bulma yolunda Mindfulness aracılığı ile güçlü bir alan açabilmek.

Kader Erdem Pratikleri