Günsu Engin

 

Günsu Engin, sanatçı bir anne babanın ikinci çocuğu olarak öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sanat üzerine tamamlamıştır.

Yoga, mindfulness, şefkat alanlarında ise 2011 yılından beri eğitmenlik yapmaktadır. 2009 yılında yoga ve mindfulness meditasyonu pratiğine başlamıştır. Tamamladığı toplamda 500 saati aşkın yoga eğitmenlik eğitimlerinin yanı sıra UMASS Med (MIT)’den MBSR eğitimi temeli ile İngiltere merkezli Bangor, Exeter ve Oxford Üniversitesi onaylı Mindfulness Network MBSR Eğitmenidir. Türkiye’nin bir hastane içerisindeki ilk Mindfulness Merkezi Code Lotus’un (American Hospital) kurulduğu ilk günden beri (2017) bünyesinde eğitmen olup, bu alanda ilk olan “Mindfulness Temelli Alışkanlıktan Özgürleşme Programı”nı doktorlarla birlikte geliştirmiştir.

Buddha Dharma, nörobilim, psikoloji, travmanın fizyolojisi, somatik terapiler, batı ve doğu felsefeleri üzerine araştırmakta ve derinleşmektedir. Travma bilgili bir eğitmendir, yoga ve meditasyonu travma duyarlı olarak öğretmektedir. Dünyada insan eliyle yaratılmış acıların, bireyin ıstırabının bir sonucu olduğunu görerek, bağımlılıklar, zihinsel kaos, zor duygular, yetersizlik ve eksiklik hislerinin yarattığı kıtlık bilinci içerisindeki insanın acısına merhem olması için şefkat ve farkındalığı aktarıyor. Şefkatli bireylerin yaratacağı şefkatli bir toplumun hayalini kuruyor.

 

Günsu Engin Pratikleri