Cihan Erdönmez

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünde başladığı lisans öğrenimini 1990 yılında tamamladı. Aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Orman Ekonomisi Programında 1993 yılında yüksek lisans 1997 yılında da doktora çalışmalarını tamamladı. 2014 yılında doçent unvanını aldı. 1996 yılında European Forest Institute (Avrupa Orman Enstitüsü) tarafından düzenlenen Forest Policy Analysis (Ormancılık Politikası Analizi) sertifika programını tamamladı.

1992 yılında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Ormancılık Politikası ve Yönetimi Anabilim Dalına 2000 yılında yardımcı doçent olarak atandı. 2010-2017 yılları arasında değişik vakıf yükseköğretim kurumlarında akademisyen ve yönetici olarak görevler üstlendi. 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Ormancılık Politikası ve Yönetimi Anabilim Dalındaki görevine yeniden başlayan Cihan Erdönmez, halen adı İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa olarak değişen aynı yükseköğretim kurumunda görevine devam etmektedir.

Halen beIN İZ TV’de yayımlanmakta olan ve 20 bölümden oluşan Orman Yolu adlı belgesel dizisini çeken Cihan Erdönmez haftalık olarak Yeşil Gazete’de köşe yazıları da yazıyor. Özellikle çocuklarla çok sayıda doğa gezisine katılan Cihan Erdönmez’in bu gezilerden yola çıkarak yazdığı Orman Kâşifleri adlı kitap bu yıl Elma Yayınları tarafından yayımlandı.

Cihan Erdönmez Pratikleri