Begüm Bağrıyanık

Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık Yönetimi ön lisansın ardından Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisansını tamamladı. Çeşitli halkla ilişkiler ajanslarında görev almış ve birçok markanın iletişim danışmanlığını yürütmüştür. Yoğun iş temposu ve stres altında olduğu bir dönemde yoga ile tanıştı. Düzenli yoga uygulamalarına başladığı andan itibaren kendindeki değişimi ve hayatındaki olumlu etkileri gördü. Hayatı boyunca devam edecek bu değişimi hem kendi hem de başkalarına şifa sağlamak için kurumsal hayatından vazgeçmeye ve hayatına Yoga Eğitmeni olarak devam etmeye karar vermiştir. 2014 yılında Hindistan’daki Swami Vivekenanda Yoga Üniversitesi’ne bağlı, İstanbul Yoga Merkezi’nde Hatha Yoga Temel eğitini aldı.

2016 yılında yoga merkezi Yogatime’da Başak Yüksel’in düzenlediği Yoga Terapi ve Beden Koçluğu Hocalık programını tamamladı. 2017 yılında Merih Kenet Yoga Stüdyosu’nda Başak Yüksel’in düzenlediği Skolyoz için Yoga Terapi eğitimini tamamladı. Daha sonrasında bu eğitimlerin asistan hocalığını yaptı.

2020 yılında Gül Dirican’ın Hatha Yoga Uzmanlaşma programında hem asistanlık yaptı hem de 200 saatlik temel eğitimi tekrar aldı. Sonrasında yaklaşık 2 sene bu eğitimin asistan hocalığını yaptı.

Bu süreç içinde yolculuğuna katkıda bulunan Devrim Akkaya (Yin Yoga), Şaylan Yılmaz (Hamile Yogası), Uzm. Fzt. Görkem Dizdar (Gelişimsel Kinesiyoloji  / Postür / Duyu-Algı-Motor Bütünlük), Boaz Feldman (HEARTraining Organic Intelligence İstanbul Giriş), Funda Battle (Travmaların İzini Silmek, Sihrini Yaşa – Mindfulness, Şefkat, Kendine Güven, Güç ve Cesaret) eğitimlerine katıldı.

Begüm 6 senedir bedeni, nefesi, ruhu ile bağ kurmasına katkı sağlayan, tedaviyi destekleyen, yoganın Yoga Terapi alanına yoğunlaştı.

Her geçen gün kendini daha yakından gözlemlediği ve bu uygulamayı yolunda karşılaştığı diğer kişilerle paylaştığı ve paylaşacağı için mutluluk duyuyor.

Yoga terapi eğitimi sayesinde tanıştığı “Şiddetsiz İletişim” kitabı hayatına dokundu ve 2018 yılında Şiddetsiz İletişim yolculuğu başladı. Özgen Saatçılar’ın Kalp Diline Giriş semineri, Deniz Spatar’ın Şiddetsiz İletişim Temel Eğitimi’ne katıldı. Devamında Şükrü Bozkurt (Utanç, Kızgınlık ve Suçluluk), Judy Saruhan (Şiddetsiz İletişim Derinleşme Programı), Gonca Fide (Şiddetsiz İletişim’de 42 anahtar Ayrım), Deniz Spatar ( Şiddetsiz İletişim Paylaşmak), Vivet Alevi&Judy Saruhan (Şiddetsiz İletişim Yaklaşımı ile Liderlik Programı), Stephan Seibert&Deniz Spatar (Öze Yolculuk Giriş), Stephan Seibert&Deniz Spatar (Mentörlük Hafta Sonu) eğitimlerine katıldı. Bu yolda öğrenciliği devam ederken Şiddetsiz İletişim yaşama hallerini keşfediyor aynı zamanda Şiddetsiz İletişim’den aldığı ilhamla kendi deneyimini paylaşıyor.

 

Begüm Bağrıyanık Pratikleri

Begüm Bağrıyanık Seminerleri