Ayşe Demir

Ayşe üniversite eğitimini Virginia Universite’sinde Psikoloji ve İtalyan Edebiyatı, yüksek lisansını da Columbia Universitesi’nde Klinik Psikolojisi üzerine yaptıktan sonra Türkiye’ye döndü. 2003 senesinden 2012 senesine kadar Cerrahpaşa Hastanesi’ni takiben tanınmış psikiyatrların yanında stajlarını tamamladıktan sonra ortağı Cemre ile Nişantaşı’nda I’Baby adındaki Anne/Bebek Merkezi’ni kurdu. Burada hamilelik, doğum ve doğum sonrası depresyon konularında uzmanlaşarak ailelerle çalıştı. Kendi çocuklarına hamile kaldığı süreçte hamile yogası ile ilgilendi. Doğumdan sonraki süreçte ise yoga pratiğini bir daha hiç sonlandırmamak üzere hayatının bir parçası haline getirdi.

Önce Cihangiryoga’da Chris Chavez’den 200 Saat sonra yine aynı kurumdan 300 Saat Yoga Eğitmenliği Eğitimlerini tamamladı. Bu arada asistanlık ve staj sürecini bitirdi ve tam kadrolu eğitmen olarak çalışmaya başladı. Pandemi sırasında Noah Maze ve Rocky Heron’dan da online 200 Saatlik eğitim daha aldı. Cihangiryoga ile eş zamanlı Shapeup İstanbul’da yoga dersleri verdi ve junior hocalara süpervizyon verdi. Cihangir yoga’nın Avrupa şubeleri kapandıktan sonra Natiyoga’da eğitmenlik yaptı. Bu arada sevgili arkadaşı Ronit ile şu anda 4. ‘sü devam etmekte olan 200 Saatlik Yoga Eğitmenliği Eğitimlerini vermeye başladı.

Eğitimlerde hem geçmiş psikoloji mesleği hem de kişisel merakından ötürü Sinir Sistemi’ni incelemeye ve çalışmaya başladı. Polivagal Enstitü’nün eğitmenlerinden Arielle Scwartz’dan Somatik Yoga eğitimi aldı. Feride Gürsoy ile başladığı 270 Saatlik Travma ve Kadim Beden Bilgeliği eğitimini tamamladıktan sonra, Mark Wollyn ve Tuna Tüner’den de Aile Dizimi eğitimleri aldı. Şu anda Levent Sets Stüdyo’da yoga dersleri vermesinin yanında, özel yoga dersleri, polivagal teorinin yogaya uyarlanışı adı altında atölyeler ve aile dizimi çalışmaları düzenlemektedir. 2 kız çocuğu annesidir.

Ayşe Demir Pratikleri